W pociągu Pendolino jadącym z Warszawy było 380 osób. Wszystkie zostały ewakuowane

W pociągu Pendolino jadącym z Warszawy było 380 osób. Wszystkie zostały ewakuowane Źródło: youtube.com/KolejFilmy

Pendolino zazwyczaj dowozi swoich pasażerów na miejsce w bardzo szybkim czasie i bez komplikacji. Tym razem było inaczej - konieczna była ewakuacja blisko 400 pasażerów pociągu. Powody tej decyzji mogą być zaskakujące.

Pendolino słynie z szybkości, dlatego wiele osób decyduje się właśnie na taki rodzaj transportu. Niespodziewane wydarzenia mogą jednak znacznie wydłużyć czas podróży. Doświadczyło tego dzisiaj 380 pasażerów, którzy musieli być szybko ewakuowani z pojazdu.

Pasażerowie Pendolino byli pilnie ewakuowani

Do zdarzenia doszło na odcinku Strzałki-Idzikowice z powodu uszkodzenia sieci trakcyjnej i uszkodził pantograf Centralnej Magistrali Kolejowej. Pendolino relacji Warszawa-Wrocław podróżowało 380 osób. Wszystkie musiały zostać ewakuowane z pociągu, ale obyło się bez rannych.

-  Zorganizowaliśmy zastępczą komunikację autobusową dla tych pasażerów. Przy ich przesadzaniu pomagała straż pożarna oraz straż ochrony kolei. Pasażerowie zostaną przewiezieni autobusami do stacji w Koluszkach, gdzie przesiądą się do pociągu zastępczego - też Pendolino - który zabierze ich w dalszą drogę do Wrocławia  - powiedział Piotr Marzec.

Pasażerom asystowały straż pożarna z powiatu opoczyńskiego i tomaszowskiego. W akcji brało udział 6 jednostek. Dodatkowo mogli także liczyć na poczęstunek od PKP Intercity, który miał im choć częściowo wynagrodzić wszelkie komplikacje. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Trwa naprawa uszkodzonej trakcji

Na miejscu pracują specjalne służby, które mają naprawić trakcję i jak najszybciej oddać ją do ponownego użytku. Według wstępnych ustaleń wynika, że usterka była spowodowana próbą kradzieży. Taki komunikat przekazało PKP Polskie Linie Kolejowe. Napisano także specjalny komunikat.

Dzisiaj grzeje: 1. Była dziewczyna Woźniaka-Staraka zabrała głos. Szczere do bólu słowa
2.List z ZUS. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj go! 

- Na miejscu działa zespół techniczny oraz dwa pociągi do naprawy sieci. Wprowadzono zmiany w rozkładzie. Pociągi kierowane są zmienioną trasą przez stacje Tomaszów Mazowiecki i Koluszki. Podróżni na stacjach i przystankach są informowani o aktualnej sytuacji i zmianach w kursowaniu pociągów. W pociągach informacje przekazują drużyny konduktorskie - oznajmiono.

Najlepsze newsy dnia:

    1. Nie żyje Piotr Woźniak-Starak. Producent filmowy wcześniej związany był z dwiema pięknymi aktorkami
    2. Pan młody zmarł tragicznie tuż przed ślubem. Wszystko przez JEDNO zdjęcie
    3. Dziecko zaginęło w wieku 4 lat. 25 lat później pukanie do drzwi wprawiło w osłupienie całą rodzinę
    4. Przyszła mama poszła do lekarza dopiero w 41 tyg. ciąży. Lekarze zobaczyli jej USG i nie wierzyli własnym oczom
    5. 93-letnia panna młoda Sylwia postanowiła zaimponować młodszemu narzeczonemu. Pokazała 4 zniewalające kreacje ślubne

Źródło: Onet

Następny artykuł