Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, wyraziła swój sprzeciw wobec kontrowersyjnych działań Amnesty International, które uderzają bezpośrednio w mężczyzn. 

Kilka dni temu, Amnesty International Polska na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook opublikowała zdjęcie pokazujące mężczyznę zmywającego zakrwawioną podłogę, które zostało podpisane „To nieprawda, że mężczyźni nie robią nic w domu. Przemoc domowa jest nadal powszechna, prawie 90% ofiar to kobiety i dzieci”. Zdjęcie, które ma promować podpisanie ratyfikacji Konwencji Rady Europy o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet wywołało ogromną falę krytyki ponieważ sugeruje, że stereotypowy mężczyzna to rodzinny oprawca a jego jedynym zajęciem domowym jest zmywanie krwi swoich bliskich, których wcześniej pobił.

Do całej sytuacji odniosła się Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, która wyraziła sprzeciw na swoim blogu.

– Zgłaszam sprzeciw wobec takiego stawiania sprawy, które, zamiast budować zgodę wokół Konwencji, i tak mocno poturbowanej niepotrzebnymi dyskusjami, buduje nowy front konfliktu, stereotypizuje i krzywdzi ? tym razem mężczyzn – pisze Rajewicz i dodaje – Znakomita większość mężczyzn to normalni ludzie, czasami bohaterowie swoich domów, czasami single, czasami głupi, a czasami mądrzy. Pracują w domu, zmywając z podłogi codzienny brud, a nie krew. Włączają zmywarkę, rzadziej pralkę, myją samochód i robią tysiąc innych rzeczy ważnych dla domu, które nie mają nic wspólnego z przemocą.

Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania zaznaczyła też, że zdjęcie to zbliża co najmniej do kolejnych protestów i wojen a przez swój radykalizm i stronniczość osłabia argumenty zwolenników Konwencji i zniechęca do niej swoich zwolenników.

Amnesty International Polska nie odniosło się w żaden sposób do oskarżeń i protestów.

źródło: kozłowskarajewicz.natemat.pl