Pekao w centrum afery taśmowej Kaczyńskiego. Jest zaskakująca odpowiedź banku

Pekao w centrum afery taśmowej Kaczyńskiego. Jest zaskakująca odpowiedź banku

Pekao SA w centrum skandalu? Dziś opublikowano taśmy Jarosława Kaczyńskiego, które ujawniają zakulisowe rozmowy polityka zarówno z inwestorami, jak i ze znanymi z mediów postaciami polskiej sceny politycznej. Okazuje się, że nie tylko wizerunek prezesa PiS, ale i samego banku może ulec diametralnej zmianie.

Pekao nie przyznaje się do współpracy z Kaczyńskim? Ujawnione taśmy, które zarejestrowały zakulisowe rozmowy o inwestycji spółki Srebrna, mogą mieć wyraźny wpływ na sam bank. Ten skomentował doniesienia medialne. To, co znalazło się w odpowiedzi może wielu zszokować.

Co Bank Pekao powiedział o taśmach Kaczyńskiego? Szokująca odpowiedź

Kontrolowany przez rząd bank miał pomóc w sfinansowaniu działań Jarosława Kaczyńskiego. Za pomocą decyzji prezesa spółki padła zgoda na wsparcie finansowe inwestycji przygotowanej przez firmę Birgfellnera. W wyróżnionych dokumentach widnieje kwota niemal ponad piętnastu milionów euro. Ponadto z zapisu rozmów wynika, że spółka chciała skredytować ponad miliard złotych. W ocenie dziennikarzy, którzy prześledzili całą rozmowę z prezesem PiS natychmiast zauważyli, że każdorazowy problem związany z finansami może złagodzić hojność banku Pekao. Nazwisko jego prezesa pada kilkukrotnie. Krupiński miał pomóc w uzyskaniu kredytu, który otrzymała spółka Srebrna do rozpoczęcia budowy. Później, z prośbą o wsparcie do prezesa miał się zwrócić Grzegorz Tomaszewski.

Michał Krupiński plastrem na potrzeby PiS? Zaskakujący przebieg rozmów

- Straciłem płynność w Forum, nie wiem, trzeba będzie gazetę zamykać. Tylko że jest przed wyborami, kiepsko. Wiesz, Krupiński, musiałem do ze trzy razy wydzwaniać - powiedział Tomaszewski w rozmowie z Kaczyńskim. - No dobra, ale to już zupełnie inna sprawa - odpowiedział polityk. - Inna branża - kwituje Tomaszewski. Później w rozmowie pojawiają się niejasności związane z samą działalnością Forum. Tomaszewski zauważa, że nie jest w stanie ustalić jasnych warunków z Krupińskim. W ocenie dziennikarzy "Gazety Wyborczej" bank Pekao spółce mógł pomóc jednak tego nie zrobił.

Odpowiedź banku na zarzuty "Gazety Wyborczej". Jak bronił się Krupiński?

Michał Krupiński - prezes Pekao SA otrzymał kilka pytań od autorów dziennikarskiego śledztwa, które pozwalały mu na ustosunkowanie się do zarzutów. Jedno z pytań dotyczyło związków z nieruchomości ojca Rydzyka oraz Grzegorzem Tomaszewskim. - Bank Pekao SA nie kredytuje żadnej z wymienionej spółek - brzmiała odpowiedź zarządu przesłana do dziennikarzy. Bank zaznaczył, że nie będzie odpowiadać na pytania dotyczące współpracy z inwestorami, zasłaniając się tajemnicą bankową. Na pytanie o spotkania, współpracę i przekazanie dyspozycji ewentualnych wypłat na inwestycję budowy wieżowca przy ulicy Srebrnej 16, dziennikarze otrzymali wymijającą wiadomość.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Uprzejmie informuję, iż przekazywanie pytań z wyznaczeniem kilkugodzinnego terminu na udzielenie odpowiedzi w przededniu zapowiedzianej publikacji, w istocie sprowadza się do działania prowizorycznego i pozornego - odczytali autorzy w odpowiedzi. Zaskakujące spostrzeżenia strony, która była związana z inwestycjami przy ulicy Srebrnej 16 w wielu wzbudziło duże kontrowersje. Okazuje się, że dziennikarze nie otrzymali ostatecznych odpowiedzi, które mogły wyjaśnić, dlaczego powiązano wspomniane działania. Później pojawiła się informacja, która miała wskazać, że ewentualne naruszenie dóbr osobistych członków PiS będzie się wiązało z "reakcjami prawnymi". Nie wiadomo jednak, jak publikację materiału dzisiaj skomentują same władze banku. Być może odniosą się bezpośrednio do zarzutów.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Z kim ma dziecko Omenaa Mensah? To jak nazywa się jej syn, to dla wielu TOTALNE zaskoczenie
  2. Dorota Szelągowska pokazała PARTNERA. Fani osłupieli wiedząc kim on jest
  3. Ujawniono fragment taśm Kaczyńskiego. "Jeśli nie wygramy wyborów, to..."
  4. Wyciekła okładka nowej "Wyborczej". Kaczyński w centrum afery
  5. Taśmy Kaczyńskiego? Wyborcza o świcie ma ujawnić aferę, która pogrzebie Prezesa i PiS
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News