Masz konto w tym banku? Państwo przejęło twoje pieniądze

Masz konto w tym banku? Państwo przejęło twoje pieniądze

Afera w sektorze bankowości! Jak donosi Reuters, Bank Pekao przejmie mniejszego konkurenta. Chodzi o fuzję z Alior Bankiem. Decyzję o tym kroku podjął sam prezes Jarosław Kaczyński. Polacy są zszokowani i wątpią w kompetencje prezesa! Kolejne wielkie banki oddały pieniądze Polaków w ręce skarbu państwa.

Na przejęcie mniejszego Aliora przez Bank Pekao wyrazić zgodę miał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jedno ze źródeł agencji potwierdziło informację, ale dodaje, że wiadomość nie została podana publicznie ze względu na brak wystarczającej ilości dokumentów. Kolejne źródło twierdzi, że fuzja tych dwóch banków może okazać się bardzo trudnym przedsięwzięciem. Samo Pekao nie udzieliło komentarza. Zarówno Pekao, jak i Alior Bank, zostały jakiś czas temu przejęte przez PZU. Bezpośrednio więc należą do skarbu państwa. O fuzji mówiło się jako o logicznym kolejnym kroku już od dłuższego czasu. Teraz w końcu wydano decyzję.

Połączenie Pekao i Aliora przyniesie Polakom więcej szkód, niż korzyści?

Największą niedogodnością przy łączeniu tych dwóch banków jest całkowicie odmienna strategia biznesowa. Alior nastawia się na jak najszybszy zysk - ciągle pozyskuje nowych klientów na kredyty gotówkowe, przy okazji pobierając wysokie prowizje. Bank Pekao działa wprost odwrotnie. Większość jego klientów to firmy, których relacja z bankiem jest długoterminowa. Pekao udziela również indywidualnych tanich kredytów gotówkowych.

O losie klientów Pekao i Aliora zadecydował Kaczyński! Internauci nie wytrzymują ze śmiechu

Co ciekawe, bardziej interesujące niż fuzja tych dwóch banków (która może okazać się bardzo korzystna dla obu, ponieważ stworzyłyby łączne aktywa o wartości ponad 230 mld złotych), jest decyzja Jarosława Kaczyńskiego w tej sprawie. Wyborców zadziwia, że to polityk zadecydował o przejęciu banku. - Czy ktoś jeszcze czuje absurdalność tej informacji? - napisał ze zdziwieniem Radosław Sikorski. - Jeśli to prawda, to dożyliśmy naprawdę ciekawych czasów - poseł decyduje o fuzji banków - pisze dr Krzysztof Pogan na Twitterze. - ... a wszyscy mówili, że prezes nie zna się na gospodarce... Hańba wam! ? - pisze prześmiewczo kolejny internauta. Warto przypomnieć, że obecnym liderem na rynku niewątpliwie pozostaje PKO BP. Nawet po fuzji Pekao z Aliorem, aktywa PKO pozostaną większe. W tej chwili jest to ponad 295 mld złotych. Połączenie dwóch banków przyspieszy jednak obecny trend konsolidacyjny w polskiej bankowości, który utrudnia małym instytucjom bankowym utrzymać się w sektorze. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyński ZNOWU w szpitalu! Prezes PiS PILNIE operowany
  2. Zarzuty prezesa wbiły wyborców w ziemię! Kaczyński oskarża publicznie Tuska
  3. Słynna polska sieć na krawędzi. Kultowa marka upada po 100 latach
"}" data-sheets-userformat="{"2":4931,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"11":4,"12":0,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
"}" data-sheets-userformat="{"2":4931,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"11":4,"12":0,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News