37191432414_28e85bdfff_o(1)
Patrycja Staszczyk - 2 Maja 2018

Peeling kawitacyjny - opinie, cena, efekty. Jak wykonać w domu?

Peeling kawitacyjny to zabieg oczyszczający cerę, który złuszcza skórę, wykorzystując zjawisko kawitacji. Peeling kawitacyjny daje nam mnóstwo korzyści. Nie tylko usuwa zanieczyszczenia i zrogowaciały naskórek, ale też doskonale nawadnia.

Czym jest kawitacja? Jest to zjawisko fizyczne, polegające na gwałtownej przemianie fazy ciekłej w fazę gazową pod wpływem zmniejszonego ciśnienia. Dlatego właśnie przed zabiegiem skórę należy zwilżyć. Następnie w wyniku zetknięcia wody z ultradźwiękami na skórze powstają mikropęcherzyki, które po chwili się rozpadają. W ten sposób rozbijają komórki martwego naskórka.

Peeling kawitacyjny - opinie

Na forach internetowych można przeczytać wiele pozytywnych opinii na temat peelingu kawitacyjnego.

- Byłam zadowolona. Peeling plus parówka plus delikatne oczyszczanie manualne i maska nawilżająca. Efekt ładna skóra i mniej zaskórników.

- Ten peeling jest super. Ja mam mega problem z zaskórnikami, a po tym peelingu od razu widzę efekty. Skóra jest taka świeża i gładka. Polecam.

- Ja polecam. Według mnie jest lepszy od mechanicznego oczyszczania, które męczy bardzo skórę. Pomógł mi pozbyć się wągrów i zaskórników. Skóra stała się gładsza i bardziej świeża.

- Ja uwielbiam peeling kawitacyjny, a szczególnie ten z zieloną glinką. Bardzo fajnie działa na moją skórę i przede wszystkim rozjaśnia okropne przebarwienia, których najbardziej nie lubię. Do tego skóra jest bardziej jędrna i świeższa.

Peeling kawitacyjny - cena

W salonie kosmetycznym cena pojedynczego zabiegu na twarz kosztuje 40 - 130 złotych. Natomiast peeling innych części ciała będzie kosztował od 100 do 200 złotych.

Peeling kawitacyjny możemy wykonać również w domu. Do tego niezbędny będzie sprzęt do kawitacji, który można kupić za ok. 120 zł. Droższe urządzenie kupimy nawet za tysiąc złotych.

Peeling kawitacyjny w domu krok po kroku

Jak zrobić peeling kawitacyjny w domu? Należy zaopatrzyć się w sprzęt do kawitacji, waciki oraz płyn do zwilżenia skóry, które w tym zabiegu jest kluczowe. Można użyć wody źródlanej, toniku bezalkoholowego, soli fizjologicznej (dla cery wrażliwej) lub wody różanej.

Przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić twarz, a następnie nasiąkniętym wacikiem zwilżyć skórę. Kolejnym krokiem jest przesuwanie po skórze szpatułką aparatu do kawitacji, która powinna być do niej nachylona pod kątem ok. 45 stopni. Jeśli podczas zabiegu skóra wyschnie, trzeba ją ponownie nawilżyć. Co jakiś czas należy zebrać zanieczyszczenia z twarzy innym suchym wacikiem. Warto pamiętać, aby nie zatrzymywać szpatułki na dłużej w jednym miejscu, gdyż może to spowodować poparzenia. Należy wykonywać płynne, pewne ruchy, omijając przy tym okolice oczu i ust. Taki zabieg powinien trwać do 15 minut, w przypadku peelingu na całe ciało - 45 minut. Po wykonaniu zabiegu skórę należy przetrzeć płynem, aby pozbyć się reszty zanieczyszczeń oraz nałożyć krem.

Peeling kawitacyjny - przeciwwskazania

Z zabiegu powinny zrezygnować kobiety w ciąży, osoby chore na raka, posiadające rozrusznik serca oraz aparat na zęby. Od wykonania peelingu kawitacyjnego powinny powstrzymać się również osoby chore na niewydolność krążenia, osteoporozę, zakrzepowe zapalenie żył, gruźlicę, a także zaburzenia krzepnięcia krwi lub czucia.

Peeling kawitacyjny - dla kogo?

Peeling kawitacyjny nadaje się do każdego rodzaju cery. Szczególnie poleca się go dla osób walczących z trądzikiem, zaskórniakami i wągrami. Reguluje wydzielanie sebum, dlatego jest pomocny dla cery tłustej i mieszanej. Za to skórze suchej i zmęczonej nada blasku oraz spłyci zmarszczki. Pomaga także w redukcji przebarwień. Zabieg sprawdzi się również u osób z cerą naczynkową i wrażliwą, gdyż może być przygotowaniem do zabiegów nawilżających i regenerujących.

Peeling kawitacyjny - efekty

Peeling kawitacyjny głęboko oczyszcza skórę, dzięki czemu jest gładka, rozjaśniona i bez podrażnień. Zabieg reguluje wydzielanie sebum, dlatego jest skuteczny w walce z trądzikiem oraz zapobiega "świeceniu". Dzięki usuwaniu martwej warstwy naskórka spłyca zmarszczki i blizny oraz redukuje przebarwienia. Pobudza też nowe komórki do wzrostu, regeneruje skórę oraz mięśnie mimiczne. Dodatkowo sterylizuje skórę i zwalcza bakterię, które powodują powstawanie trądziku. Wzmaga produkcje kolagenu, dzięki czemu spowalnia proces starzenia. Pomaga także w zwalczaniu zaskórników i wągrów.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News