Pedofilski skandal zatrząsł Watykanem. Wśród ofiar Polacy

Pedofilski skandal zatrząsł Watykanem. Wśród ofiar Polacy

O pedofilii w Kościele głośno już od lat. Sprawę badały całe tłumy ekspertów, którzy dowiedli, że problem z seksualnym wykorzystywaniem dzieci jest bardzo ogromny. Teraz na jaw wyszły kolejne ustalenia, które dosłownie wstrząsnęły całym światem.

Wszystko przez Gianluigiego Nuzziego, włoskiego dziennikarza, który postanowił zbadać problem pedofilii w centrum katolickiego świata. Według jego doniesień problem pedofilii jest również poważny w Watykanie. Jak podaje w swojej najnowszej książce "Grzech Pierworodny", w akty pedofilii zamieszane były najważniejsze nazwiska Stolicy Apostolskiej.

Polacy ofiarami pedofilii w Watykanie

Do wstrząsających scen dochodzić miało zwłaszcza w Preseminario imienia świętego Piusa X, czyli internacie, w którym mieszkają ministranci pomagający przy mszach w bazylice świętego Piotra. Jak podaje jeden z nich, obecnie 22-letni Polak, już od początku swojej posługi był świadkiem wielu gwałtów, do których dochodziło w Preseminario. Sam również miał paść ofiarą gwałtu jeszcze jako nastolatek. Polak nie wie, kim był mężczyzna, który gwałcił ministrantów. Podaje jedynie, że ten miał wstęp do budynku. Nie bał się także zastraszać chłopców, by trzymali języki za zębami. 22-latek wskazuje jednak, że internat zlokalizowany jest w palazzo San Carlo, gdzie pomieszkuje także kilku purpuratów.

Watykan głucho milczy

Kiedy były ministrant składał zawiadomienia i skargi wyżej postawionym osobom, spotykał się z brakiem odpowiedzi i zbywaniem. Postanowił więc odezwać się do Sekretariatu Stanu i Kongregacji Nauki Wiary. Kiedy jednak powiedział, co działo się w Preseminario, został wyrzucony z internatu. - Do tej pory nie dostałem od organów Stolicy Apostolskiej informacji, by zdementowano fakty przez mnie zgłoszone - mówi 22-latek.

Nuzzi na celowniku prawników papieża

Publikacja włoskiego dziennikarza wywołała tak potężny skandal, że nie mogło się obejść bez reakcji prawników Watykanu. Do rąk prokuratora trybunału w Watykanie trafi w czwartek książka Nuzziego. Teraz eksperci mają zbadać, czy opisane przez niego akty pedofilii za Spiżową Bramą to prawda, czy wyssane z palca bzdury. - Kopia książki zostanie przekazana dzisiaj watykańskiemu promotorowi sprawiedliwości Gian Piero Milano przez adwokat Caterinę Malavendę z moim krótkim listem po to, by ocenił opisane fakty i wyciągnął ewentualne konsekwencje - poinformował Włoch. źródło: interia.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News