pedofilia w Kościele, decyzja prokuratury
Pixabay.com/rubberduck1951
Wiadomości Pikio - 13 Maja 2019

Skandaliczna decyzja. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa przeciwko biskupom kryjącym pedofilów

Pedofilia w Kościele znów stała się tematem numer jeden za sprawą najnowszego dokumentu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". W mediach pojawiły się właśnie doniesienia do skandalicznej decyzji prokuratury. Odmówiono wszczęcia postępowania przeciwko biskupom, którzy ukrywali przestępców seksualnych.

Pedofilia w Kościele znów wzbudziła ogromne społeczne oburzenie. Publicysta Tomasz Sekielski w swoim dokumencie "Tylko nie mów nikomu" zwrócił uwagę na problem tuszowania przestępstw seksualnych przez polskich biskupów. Wielu z nich wiedziało o skandalicznych czynach, jednak nie podejmowało żadnych kroków.

Polski polityk i samorządowiec Adam Szłapka złożył doniesienie do prokuratury. Był on jedną z tych osób, które były oburzone skalą zjawiska, jakim jest pedofilia w Kościele. Zawiadomienie dotyczyło ukrywania przestępstw seksualnych przez hierarchów Kościoła katolickiego. Wielu biskupów doskonale zdawało sobie sprawę ze incydentów, które miały miejsce w ich diecezjach, jednak nie zawiadamiali organów ścigania.

Alicja Bachleda-Curuś, dramat byłego partneraByły partner Bachledy-Curuś przekazał rozrywające serca informacje. Ogromny dramat, Marcin Gortat załamanyCzytaj dalej

Pedofilia w Kościele wciąż oburza. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie biskupów, którzy chronili przestępców seksualnych

W sieci pojawiła się odpowiedź prokuratury na pismo wystosowane przez sekretarza generalnego partii Nowoczesna. Decyzja nie pozostawia żadnych wątpliwości:

- Prokuratura Okręgowa w Warszawie zawiadamia Pana jako osobę, która złożyła zawiadomienie o przestępstwie, że postanowieniem Prokuratora Prokuratury Okręgowej w Warszawie z dnia 15 kwietnia 2019 roku, odmówiono wszczęcia śledztwa w sprawie - czytamy w oficjalnym piśmie, które zostało opublikowane na Facebooku.

Skandaliczna decyzja Prokuratury nie została umotywowana. Pismo nie zawiera żadnego wyjaśnienia, a jedynie informuje, że organy ścigania nie zamierzają rozpoczynać śledztwa w sprawie tuszowania przestępstw seksualnych przez biskupów. Pedofilia w Kościele znów oburzyła opinię publiczną.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

pieniądzeW minutę zarabiają tyle, co ty w rok. Oto najbogatsi ludzie świataCzytaj dalej

Oburzenie społeczne wzrasta. Internauci komentują skandaliczną decyzję Prokuratora

Pismo, którego adresatem był poseł Adam Szłapka spotkało się z ogromnym oburzeniem opinii publicznej. Internauci szeroko komentowali niezrozumiałą decyzję organów ścigania:

- Ale za tęczowe Maryje ścigają od razu - zauważył jeden z internautów.

- No bo jak to tak? Księdza BISKUPA by ścigali? Przecież oni ponad prawem są. Nawet tym boskim - oburzała się inna osoba.

- Bez uzasadnienia? Pewnie tajna klauzula konkordatu - stwierdził użytkownik Facebooka.

- W Chile też tak zrobili, skończyło się wojną na ulicach i płonącymi kościołami - czytamy w innym komentarzu.

Wyraźnie widać, że nastroje społeczne stają się coraz bardziej radykalne. Wiele osób ma nadzieję, że najnowszy dokument Tomasza Sekielskiego stanie się początkiem zmian i pedofilia w Kościele będzie bardziej piętnowana przez władze świecką i kościelną.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? Fani są zdruzgotani. Tysiące Polaków boi się o jej karierę, a wszystko przez zatrważającą wiadomość
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. Prorok z zagranicy przeraził Polaków. Zapowiada nagłą zagładę milionów ludzi, wkrótce ma wydarzyć się najgorsze
  4. Nadchodzi prawdziwa groza. Nawet tragedie i katastrofy z wizji Jackowskiego są mniej przerażające
  5. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj
  6. Potężne trzęsienie ziemi!

marta kaczyńskaMarta Kaczyńska uwielbia zwierzęta. Jej pies jest rozpieszczany i żyje w luksusachCzytaj dalej

źródło: Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News