"Watykański łowca pedofilów" zawiódł? Nic się nie zmieniło, puste słowa

"Watykański łowca pedofilów" zawiódł? Nic się nie zmieniło, puste słowa Źródło: youtube/Catholic Sat

Pedofilia w Kościele jest obecnie jednym z poważniejszych problemów w Polsce. Wiadomość o wysłaniu przez papieża Franciszka księdza-śledczego, który walczył ze skandalami pedofilskimi, poruszyła Polaków. Okazuje się jednak, że mimo obietnic nic się nie zmieniło.

Pedofilia w Kościele to jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów w kraju. Jakiś czas temu media obiegła wiadomość o wysłaniu przez papieża watykańskiego "terminatora", księdza Charlesa Scicluny, który zajmował się śledztwami w sprawie afer pedofilskich wśród hierarchów Kościoła. Wszyscy liczyli na przełom i masowe dymisje, ale nic takiego nie nastąpiło.

Pedofilia w Kościele nie została zwalczona jak za pstryknięciem palca

Wiele osób sugerowało, że przyjazd księdza-śledczego do kraju był związany z premierą filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", który obnażył wiele skandali pedofilskich wśród hierarchów Kościoła. Okazało się, że nic bardziej mylnego - ksiądz Charles Scicluna zaproszenie od polskiego episkopatu dostał już w ubiegłym roku.

Ksiądz z Watykanu przybył na organizowany w Polsce wykład, gdzie przemawiał do hierarchów Kościoła. Wbrew temu, czego oczekiwali antyklerykałowie, arcybiskup nie ma uprawnień do ogłaszania dymisji biskupów.

Arcybiskup stwierdził, że w Polsce poczyniono już kroki do walki z pedofilią w Kościele. Spodobał mu się dokument z wytycznymi dla księży, aby unikać czynności, które mogą mieć seksualne konotacje. Teraz trzeba będzie wdrożyć to w życie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Powtarzam, jestem pod dużym wrażeniem wytycznych KEP, ale powiedziałem jako pierwszy, że sam dokument to za mało. Trzeba przejść od papierów do czynów - powiedział Charles Scicluna.

Mimo że ksiądz krytykował hierarchów Kościoła, to zabrakło czynów, czyli dymisji osób odpowiedzialnych za krycie skandali pedofilskich. Takowych osób w Kościele katolickim jest wciąż sporo - co zresztą udowadniał film braci Sekielskich.

Wszystko wskazuje na to, że niestety wiele się nie zmieni, a odpowiedzialni za zbrodnie pedofilskie księża doczekają emerytur.

  1. "Od niego wszystko się zaczęło". Polsat przekazał Polakom smutne informacje. Nie żyje Zbigniew Nowek
  2. Media tego nie zauważyły. Niesamowite zachowanie syna Wiśniewskiego za kulisami festiwalu w Opolu
  3. Aneta wstydzi się pokazywać z otyłą córką. "To nie moja wina"
  4. Iwona zorganizowała kultowe wiejskie wesele. Od przyjaciół z miasta usłyszała tak przykre słowa, że aż boli na samą myśl 

Źródło: Gazeta

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu