"Watykański łowca pedofilów" zawiódł? Nic się nie zmieniło, puste słowa

"Watykański łowca pedofilów" zawiódł? Nic się nie zmieniło, puste słowa Źródło: youtube/Catholic Sat

Pedofilia w Kościele jest obecnie jednym z poważniejszych problemów w Polsce. Wiadomość o wysłaniu przez papieża Franciszka księdza-śledczego, który walczył ze skandalami pedofilskimi, poruszyła Polaków. Okazuje się jednak, że mimo obietnic nic się nie zmieniło.

Pedofilia w Kościele to jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów w kraju. Jakiś czas temu media obiegła wiadomość o wysłaniu przez papieża watykańskiego "terminatora", księdza Charlesa Scicluny, który zajmował się śledztwami w sprawie afer pedofilskich wśród hierarchów Kościoła. Wszyscy liczyli na przełom i masowe dymisje, ale nic takiego nie nastąpiło.

Pedofilia w Kościele nie została zwalczona jak za pstryknięciem palca

Wiele osób sugerowało, że przyjazd księdza-śledczego do kraju był związany z premierą filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", który obnażył wiele skandali pedofilskich wśród hierarchów Kościoła. Okazało się, że nic bardziej mylnego - ksiądz Charles Scicluna zaproszenie od polskiego episkopatu dostał już w ubiegłym roku.

Ksiądz z Watykanu przybył na organizowany w Polsce wykład, gdzie przemawiał do hierarchów Kościoła. Wbrew temu, czego oczekiwali antyklerykałowie, arcybiskup nie ma uprawnień do ogłaszania dymisji biskupów.

Arcybiskup stwierdził, że w Polsce poczyniono już kroki do walki z pedofilią w Kościele. Spodobał mu się dokument z wytycznymi dla księży, aby unikać czynności, które mogą mieć seksualne konotacje. Teraz trzeba będzie wdrożyć to w życie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Powtarzam, jestem pod dużym wrażeniem wytycznych KEP, ale powiedziałem jako pierwszy, że sam dokument to za mało. Trzeba przejść od papierów do czynów - powiedział Charles Scicluna.

Mimo że ksiądz krytykował hierarchów Kościoła, to zabrakło czynów, czyli dymisji osób odpowiedzialnych za krycie skandali pedofilskich. Takowych osób w Kościele katolickim jest wciąż sporo - co zresztą udowadniał film braci Sekielskich.

Wszystko wskazuje na to, że niestety wiele się nie zmieni, a odpowiedzialni za zbrodnie pedofilskie księża doczekają emerytur.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Od niego wszystko się zaczęło". Polsat przekazał Polakom smutne informacje. Nie żyje Zbigniew Nowek
  2. Media tego nie zauważyły. Niesamowite zachowanie syna Wiśniewskiego za kulisami festiwalu w Opolu
  3. Aneta wstydzi się pokazywać z otyłą córką. "To nie moja wina"
  4. Iwona zorganizowała kultowe wiejskie wesele. Od przyjaciół z miasta usłyszała tak przykre słowa, że aż boli na samą myśl 

Źródło: Gazeta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News