Będzie przeszukanie w kurii? Prokuratura ostrzega arcybiskupa

Będzie przeszukanie w kurii? Prokuratura ostrzega arcybiskupa

Pedofilia w Kościele wciąż pozostaje ogromnym problemem, z którym walczą zarówno władze kościelne, jak i państwowe. Teraz możemy spodziewać się przeszukania kurii. Prokuratura zaczyna ostrzegać jednego z arcybiskupów.

Pedofilia w Kościele należy do największych problemów dzisiejszego świata. Słyszymy o coraz większej liczbie ofiar księży, których można nazywać przestępcami seksualnymi, co powoduje wielkie problemy dla całego Kościoła. Kolejne osoby deklarują, że trudniej im jest pozostać w zgodzie z Kościołem w związku ze wszystkimi skandalami, które go dotyczą. 

Sytuacja nie jest łatwa, zwłaszcza w momencie, gdy pojawiają się kolejne zarzuty kierowane pod adresem kapłanów. Wciąż ujawniane są nowe sprawy duchownych zamieszanych w gwałty na nieletnich. Przez jedną z nich prokuratura już niebawem może wkroczyć do kurii w jednym z największych polskich miast. To może być kolejny wizerunkowy cios dla religii w naszym kraju.

Pedofilia w Kościele to wciąż ogromny problem

Najnowsze zarządzenie prokuratury w Chodzieży przekonuje nas, że już niebawem możemy spodziewać się interwencji prokuratury w jednej z największych polskich kurii. Istnieje jednak sposób na to, by uchronić się od wizyty śledczych w domu biskupów. Domagają się oni, by arcybiskup Gądecki przekazał w ciągu siedmiu dni dokumenty dotyczące księdza oskarżanego o pedofilię.

Nie zanosi się jednak na to, by miało do tego dojść z woli kapłana, w związku z czym możemy oczekiwać interwencji w Poznaniu, gdzie mieści się kuria. Pedofilia w Kościele jest obecnie tematem traktowanym bardzo poważnie, a więc prokuratura nie będzie mieć żadnych zahamowań przed dokonywaniem dokładnych kontroli mających na celu wyjaśnienie okoliczności kontrowersyjnych zdarzeń.

Pedofilia w Kościele zatacza coraz szersze kręgi

- Jeśli teraz dokumenty nie zostaną wydane, to następnym krokiem będzie przeszukanie w kurii. Prokuratura jest w tej sprawie zdeterminowana - mówi prawnik Artur Nowak, adwokat poszkodowanego w wyniku działania księdza-pedofila.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Postanowienie prokuratora zawierało trzy punkty. W pierwszym zwalniało abp. Stanisława Gądeckiego i podległych mu pracowników kurii z obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej. W kolejnych punktach prokurator zażądał wydania dokumentów oraz zobowiązał arcybiskupa do nadesłania ich do prokuratury w ciągu siedmiu dni - dodaje Joanna Ciesielska-Borowiec z Sądu Okręgowego w Poznaniu.

  1. Danuta Wałęsa ZMIAŻDŻYŁA Jarosława Kaczyńskiego. Dosłownie zrównała go z ziemią, była BEZLITOSNA. Jej słowa wbiją was w fotel!
  2. Ujawniono SEKRET Joanny Liszowskiej. Miała ROMANS z 16 lat starszym aktorem. Znacie go ze "Świata wg Kiepskich"
  3. Trąby powietrzne znowu przejdą przez Polskę, ale to nie wszystko. Pilne ostrzeżenia RCB dla całego kraju
  4. Najbrzydsze paznokcie hybrydowe w 2019 roku? "Dzieło" tej kosmetyczki doprowadziło klientkę do łez rozpaczy
  5. Michał Szpak w końcu znalazł drugą połówkę. To intymne zdjęcie z partnerką ujawnia wszystko
  6. Księżna Kate powiedziała wszystko nt. czwartej ciąży. Reakcja Williama zwala z nóg

Źródło: WP

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu