Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem osobą głęboko niewierzącą i antyklerykalną więc nie mam żadnego interesu by w jakikolwiek sposób wybielać winy, zaniechania i przestępstwa popełniane przez duchownych katolickich i sam Kościół katolicki. Rozumiem także, że Kościół katolicki jako instytucja roszcząca sobie prawo do pouczania wszystkich w kwestiach moralnych, seksualnych, rodzinnych i kulinarnych jest wystawiona na wyjątkową krytykę i podlega ostrzejszej ocenie. Chciałbym jednak poruszyć temat lewicowej hipokryzji, która obiektywnie patrzącego obserwatora niemiłosiernie bije w oczy.

Pedofilia jest jednym z ulubionych tematów polskiej lewicy. Nie da się także nie zauważyć, że koncentruje się ona wyłącznie na tej popełnionej przez duchownych Kościoła katolickiego a inne przypadki stara się bagatelizować lub wręcz ukrywać gdyż zdarza się, że godzi ona w partyjne interesy. Świetnym przykładem powyższego jest Twój Ruch, który nie ma najmniejszego oporu jeśli chodzi o współpracę z europejską partią Zielonych, o której w całej Europie mówi się per „partia pedofilów”. Partia Janusza Palikota chwaliła się także wyjątkową zażyłością i poparciem p. Cohn-Bendita, który otwarcie przyznał się do czynów pedofilskich i który bywał w Polsce na specjalne zaproszenie Twojego Ruchu. 

Także Twój Ruch zdaje się najgłośniej krzyczeć o potrzebie karania pedofilów… ale tylko tych w sutannach. Najobrzydliwszy przykład hipokryzji partii Janusza Palikota objawił się przy okazji stworzenia tzw. spisu pedofilów, który pozwoliłby sąsiadom pedofila uchronić swoje dzieci od kontaktu ze zwyrodnialcem. Twój Ruch miał wtedy niezły orzech do zgryzienia bo z jednej strony musiał trzymać linię jaką obrał wobec pedofilów w sutannach a z drugiej jako partia postępowo podchodząca do tematyki seksualnej nie może być zbyt radykalna w karaniu za różnego rodzaju odchyły seksualne. I tu na pomoc przyszedł p. Hartman, który stwierdził, że „polowanie na czarownice to nie jest sposób na pedofilię. Piętnowanie pedofilów nie tylko narusza prawa tych osób, ale jednocześnie wywołuje niepotrzebny niepokój społeczny”. Choć jeśli chodzi o napiętnowanie to jego partyjny kolega p. Palikot takich rozterek w przypadku „faszystów” już nie miał: „Sfotografujemy mordę za mordą. Opublikujemy dane. Wywiesimy plakaty w miastach, dzielnicach , na ulicach ? wszędzie tam gdzie żyją. Tam ich powiesimy, aby każdy widział z imienia i nazwiska kto jest faszystą. Będziemy na nich pluć, wsadzać do więzienia, gnębić w miejscu pracy. Niech czują się słabi, niech się boją. Wyśmiejemy ich, ich znajomych, ich bliskich”. 

Także pomysł izolacji pedofilów nie podoba się państwu z Twojego Ruchu ponieważ, „jako partia odpowiedzialna nie może pozwolić na sowietyzację prawa w Polsce.”

O co więc chodzi? Czy według polskiej lewicy na karę zasługują jedynie pedofile w sutannach? Wydaje się, że nie tylko Kościół katolicki (we współpracy z prawicowymi politykami) jest pełen hipokryzji jeśli chodzi o problem pedofilii.

 

...

Zobacz również