Córka czołowego polityka ma pomysł na walkę z pedofilią. Jest niezwykle kontrowersyjny

Córka czołowego polityka ma pomysł na walkę z pedofilią. Jest niezwykle kontrowersyjny Źródło: Pexels

Pedofilia powinna być leczona niekonwencjonalnymi metodami? Córka czołowego, polskiego polityka przedstawiła swój kontrowersyjny pomysł uwrażliwiania na temat wykorzystywania seksualnego nieletnich. Czy metoda zaproponowana przez kobietę ma sens?

Pedofilia jest coraz głośniejszym tematem w Polsce i na całym świecie. Niedawno, krajowe media donosiły o dowodach w sprawie uwodzenia nieletnich przez księdza Jankowskiego, a na ekranach światowych telewizji został wyemitowany dokument "Leaving Neverland", który obrazował przestępstwa na tle seksualnym dokonywane przez Michaela Jacksona. Do debaty w sprawie pedofilii postanowiła dołączyć się córka jednego z czołowych polskich polityków, która przedstawiła kontrowersyjny pomysł uwrażliwiania na to zagadnienie.

Pedofilia leczona za pomocą sztuki? Ciekawe spojrzenie córki polskiego polityka

Osobą, która postanowiła wypowiedzieć się w sprawie pedofilii, jest Agata Buzek. Córka byłego premiera przy okazji premiery swojego najnowszego filmu, w którym pojawia się wątek wykorzystywania seksualnego młodej dziewczyny, postanowiła powiedzieć, jak jej zdaniem powinno wyglądać poruszanie kwestii problematyki pociągu seksualnego do nieletnich w mediach i w sztuce.

Aktorka stwierdziła, że debata na temat pedofilii od dawna istnieje w świecie sztuki, a na jej temat powstaje dedykowana literatura. Według artystki świat filmu także od dawna oswajany jest z tą tematyką. Jej zdaniem właśnie poprzez sztukę powinno się uwrażliwiać ludzi na budzącą aż tak duże emocje kwestię.

- Ten temat trzeba poruszać i na niego uwrażliwiać. [...] Do tego właśnie służy sztuka - powiedziała gwiazda.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy Agata Buzek ma rację?

Pomimo kontrowersyjnego wydźwięku pomysłu aktorki, część obserwatorów polskiego show-biznesu przyznała, że kobieta może mieć rację w tej bulwersującej społecznie kwestii, jaką jest pedofilia. Niektórzy psychologowie dowodzą, że przedstawianie danej problematyki w formie filmu czy wyrazu artystycznego może rozpocząć dyskusję, a także uwrażliwić na poruszane w obszarze sztuki zagadnienia. Sama arteterapia także może przynosić skutki w leczeniu osób, które są pedofilami.

Słowa artystki zostały poparte przez internautów, którzy stwierdzili, że w tak bardzo niekonwencjonalnej metodzie zwalczania pedofilii może być jednak ziarnko prawdy.

- Mądra, poukładana, zdolna aktorka. Jestem dumna! - napisała jedna z internautek, odnosząc się do słów Agaty Buzek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najważniejszy mężczyzna w życiu Beaty Tyszkiewicz! Rzadko pokazują się razem, ale te zdjęcia rozczulą was do łez
  2. Anna Mucha miała romans z żonatym mężczyzną! Szokujące wyznanie: "Cenię żonatych za dyskrecję"!
  3. Wiemy kiedy i dla kogo będzie 13 emerytura. Haniebne słowa Kaczyńskiego
  4. TVP przekazało tragiczną informację. Nie żyje 60 osób, właśnie schwytano sprawcę
  5. Zakonnik ujawnia PRAWDZIWY majątek Rydzyka. Lepiej usiądźcie, ogromny szok
  6. TVN upokorzony na oczach całej Polski. Do akcji wkroczyła policja

źródła: Pudelek

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News