„Jestem pedofilem, ale nie jestem potworem” – to tytuł tekstu autorstwa Todda Nickersona, który postanowił zrobić swój coming out i opowiedzieć o zmaganiach ze swoimi skłonnościami.

Tekst Nickersona pojawił się na portalu salon.com i momentalnie stał się hitem, który rozbudził wyjątkowo gorące dyskusje na temat pedofilii. Autor coming outu zdaje sobie sprawę ze swoich skłonności, walczy z nimi ale nie chce być uważany za potwora.

Jestem skazany na życie z najbardziej niefortunną orientacją seksualną – preferuję osoby, które legalnie, moralnie i psychologicznie nie są w stanie odwzajemnić moich uczuć i pożądania. Jest to straszliwe przekleństwo, kompletnie niefunkcjonalna seksualność. I jest moja. Kim jestem? Miło mi cię poznać. Nazywam się Todd Nickerson i jestem pedofilem – zaczyna w swoim tekście Nickerson.

Nickerson opowiada również, że sam był ofiarą pedofila gdy miał 7 lat i jak przekonuje to właśnie to wydarzenie sprawiło, że zaczął się interesować dziećmi w kontekście seksualnym.

Jak przekonuje mężczyzna zdaje sobie sprawę z tego, że jego „orientacja seksualna” jest ogromnym problemem. Zapewnia jednak, że nigdy nie dotknął żadnego dziecka i nigdy nie zamierza tego zrobić. Jak oświadczył, nie korzysta również z pornografii dziecięcej.

Nickerson apeluje, by nie traktować pedofilów jak potworów tylko ludzi z poważnymi problemami, z którymi muszą się mierzyć przez całe życie.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: salon.com

...

Zobacz również