Dziennikarz, który ujawnił znanego pedofila, boi się teraz o swoje bezpieczeństwo. "Dostałem niepokojący sygnał"

Dziennikarz, który ujawnił znanego pedofila, boi się teraz o swoje bezpieczeństwo. "Dostałem niepokojący sygnał" Źródło: youtube.com/Telewizja Republika

Pedofil został ujawniony przez znanego dziennikarza śledczego i gospodarczego. Afera obiegła dziś całą Polskę - mówią o niej wszystkie media i przerażone osoby, które nigdy nie spodziewałyby się czegoś takiego po człowieku będącym pedagogiem. Teraz bezpieczeństwo dziennikarza jest zagrożone i wyraził on swoje obawy.

Pedofil, który na co dzień działał w środowisku muzycznym i miał kontakt z dziećmi, jest teraz znany wszystkim Polakom. To wszystko za sprawą Mariusza Zielke - dziennikarza śledczego, z którym kontaktowały się ofiary oprawcy. Postanowił nagłośnić sprawę, lecz teraz poważnie obawia się o swoje bezpieczeństwo.

Dziennikarz obawia się o swoje bezpieczeństwo. Wystosował apel do prokuratury

Dziś tematem numer jeden jest sprawa Krzysztofa Sadowskiego, byłego prezesa Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego zarządzającego fundacjami Tęcza oraz Jazz Jamboree, współtwórcy programów muzycznych "Tęczowy Music Box oraz "Co jest grane?". Artysta przez wiele lat molestował i gwałcił nieletnie dziewczynki, nierzadko też chłopców. Zebrane dowody przeciw niemu są powoli ujawniane, a główny udział ma w tym właśnie Mariusz Zielke. Dziś na jego Facebook'u pojawił się niepokojący wpis.

- Dostałem niepokojący sygnał, że może dojść do próby odebrania mi komputera z danymi przez organa śledcze. Informuję prokuraturę, że chroni mnie prawo prasowe, nie wolno mi ujawniać informatorów i nie wolno prowadzić działań zmierzających do ujawnienia źródeł informacji dziennikarzy. Jeśli do tego dojdzie, mam nadzieję, że media staną po mojej stronie i nie pozwolą doprowadzić do zdrady informatorów. To bardzo poważna sprawa. Jeśli do tego dojdzie to znaczy, że jesteśmy państwem policyjnym i nie ma wolności słowa. Będę bronił informatorów nawet ryzykując życie. Należy wtedy uznać nasz reżim za totalitarny. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie i żyjemy jednak w państwie demokratycznym, w którym szanuje się prawo dziennikarzy do prowadzenia śledztw dziennikarskich - zaczął swój wpis Zielke. Jeśli rzeczywiście dojdzie do odebrania mu narzędzi, na których codziennie pracuje, szykuje się skandal na skalę krajową.

Pedofil artysta jest już znany całej Polsce. Sprawa sprzed lat wypłynęła jak szambo

- Podkreślam, że nie chcę blokować działań prokuratury, jestem gotowy zeznawać, część ofiar również, ale nie wolno zmierzać do ujawnienia innych, które nie zgadzają się na upublicznienie swoich danych. W części są to osoby bardzo znane. Nie wolno na to pozwolić. Bardzo proszę o pomoc Internetu, żeby nie doszło do próby odebrania mi narzędzia pracy i zaprzepaszczenia efektów rocznego śledztwa. Prokuratura miała już szansę wyjaśnić tę sprawę. Nie zrobiła tego - dziennikarz kontynuował swój wpis, zarzucając prokuraturze bezczynność. A przecież chodzi tutaj o dobro dzieci oraz ich krzywdę po latach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Teraz kolej na dziennikarzy. My to wyjaśnimy. Sprawa jest bardzo poważna. Sięga wysoko do wpływowych kręgów politycznych. Nie pozwólcie zamieść jej pod dywan. Jeśli mnie spacyfikują, to nie uda jej się wyjaśnić, a sięga wysoko. To nie jest tylko sprawa pedofila Krzysztofa Sadowskiego. Apeluję do prokuratury, żeby nie podejmowała pochopnych działań i nie zepsuła mojego uczciwego śledztwa! - kończy swój wpis dziennikarz.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny alarm RCB w Polsacie. Przygotujcie się dziś na najgorsze, znajdźcie bezpieczne schronienie

2. Ryanair zawiesza kolejne tanie loty, już nie tylko krajowe. Nie polecimy do wielu miejsc

Jak wynika z zeznań ofiar, które zgłosiły się do dziennikarza, artysta znany w TVP często je molestował, wbrew ich woli, chciał płacić za ich milczenie i próbował od siebie uzależnić poprzez pieniądze, prezenty i wizję lepszej przyszłości. Niestety nie brakło tak smutnych epizodów jak na przykład gwałty w piwnicy, w aucie czy w okolicznych mieszkaniach.

Fot. facebook.com/mariusz.zielke/

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ojciec Marii Sadowskiej, gwiazdor programu "Tęczowy Music Box" oskarżony o pedofilię. Miał zgwałcić kilkadziesiąt dziewczynek [18+]
  2. Znana piosenkarka była bita przez partnera, znęcał się również nad ich małą córką. Jej wyznanie jest wstrząsające
  3. Mąż pracujący za granicą napisał do żony, że nie wyśle jej pieniędzy. Gdy zobaczycie jej odpowiedź popłaczecie się ze śmiechu
  4. Trzymał Ewę w piwnicy. Gwałcił i ją sprzedawał kolegom
  5. Katarzyna Dowbor nie mogła milczeć. Wyjawiła całą prawdę o pijących uczestnikach programu "Nasz nowy dom"

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News