Wyglądaj jak gangster z XX w. Sprawdź fryzurę Peaky Blinders haircut!

Wyglądaj jak gangster z XX w. Sprawdź fryzurę Peaky Blinders haircut! Źródło: youtube/Alextvshows

Peaky Blinders - sezon 4. i jego ostatni odcinek został wyemitowany pod koniec 2017 roku, jednak fryzury prezentowane przez braci Shelby idealnie wpisują się w trendy. Od akcji serialu dzieli nas prawie sto lat, jednak styl, ubiór i stylizacja włosów bohaterów budzą podziw wśród widzów.

Peaky Blinders - sezon 4. zakończył przygody Tommy'ego Shelby i jego gangu. Pilotażowy odcinek był wyemitowany 13 września 2013 roku na antenie BBC. Produkcja doczekała się 24 epizodów, w których możemy podziwiać przygody braci, którzy tworzą gang o nazwie Peaky Blinders. 

Fabuła produkcji telewizyjnej osadzona jest w latach 20. XX wieku, czyli zaraz po zakończeniu I wojny światowej, skupia się na postaci Thomasa Shelby, lidera grupy przestępczej, która próbuje powiększyć swoje wpływy w Nowym Jorku. 

Peaky Blinders haircut - jak wyglądali gangsterzy w latach 20.?

Znakami rozpoznawczymi członków Peaky Blinders są stroje i ich fryzury. Ich ubiór nie jest tak kontrowersyjny, jak fryzura, jednak widzowie często zwracają uwagę na doskonałe kostiumy aktorów, na które składają się: garnitur z kamizelką, zazwyczaj płaszcz i specyficzny kaszkiet, który w daszku ukryte miał żyletki.

 - Kiedyś koszule męskie nie były szyte w tak szerokiej rozmiarówce, jak współcześnie, co oznaczało brak idealnego dopasowania do sylwetki – coś było za długie, coś za krótkie. Kiedyś mężczyźni musieli sobie radzić ze zbyt długimi rękawami. Do regulacji ich długości służyły elastyczne opaski, które nadmiar materiału blokowały powyżej łokcia. Po założeniu marynarki oczywiście nie były widoczne - możemy przeczytać na blogu Mr. Vintage, specjalizującym się w modzie męskiej.

Rzeczą, którą widzowie od początku dostrzegli i na której wzorują się do dziś, są charakterystyczne fryzury. Ogolone po bokach i dłuższe na czubku głowy włosy z przedłużoną grzywką, ułożoną na bok lub zaczesaną do góry, to fryzura à la bracia Peaky Blinders. 

Peaky Blinders - sezon 4. za nami, będą kolejne? Krwawa historia ujęta w serialu platformy Netflix

Skąd wzięła się nazwa tego serialu, czyli Peaky Blinders? Peaky to potoczna nazwa czapki, którą nosili przedstawiciele tego gangu, tam ukrywali swoją groźną broń, czyli żyletki w jej daszku. Człon blinders związany jest z oślepianiem, w taki sposób są określane klapki na oczy dla konia, w przypadku serialu bardziej chodziło o ochronę przed Słońcem. Daszek chronił oczy gangstera przed wścibskimi spojrzeniami, ale również mógł oślepić przeciwnika. 

 - Chciałem, aby Peaky Blinders ubarwili rzeczywistość, bo historie na ich temat trafiły do mnie od ludzi, którzy byli dziećmi, kiedy w ogóle one miały miejsce. Dzieci pamiętają je inaczej. Konie są większe, mężczyźni lepiej ubrani, puby bardziej przestronne. Wszystko jest większe i efektowniejsze - zaznacza twórca serialu, który teraz możemy znaleźć na Netflixie.

Dla fanów serialu, którzy byli rozczarowani powstaniem tylko czterech serii, mamy dobrą wiadomość. Twórcy skończyli kręcić sezon 5. Kolejną nowiną jest fakt, iż twórca jest w trakcie pisania scenariusza do kolejnej części. Niestety nie podano jeszcze oficjalnej daty premiery 5. sezonu.

 - Mogę szczerze powiedzieć, że jest najlepszym. Jest naprawdę dobry - zdradza Steven Knight.

  1. Kiedy 3. sezon Opowieści podręcznej? Zwiastun zbudza silne emocje
  2. John Wick 3 wzbudza emocje. Keannu Reeves w trzeciej odsłonie sagi
  3. Gdzie obejrzeć Czarnobyl HBO? Serial dostępny w sieci
  4. Nowy Aladyn już zachwyca. Czy film jest wiernym odwzorowaniem bajki Disneya?
  5. Tylko nie mów nikomu online. Gdzie obejrzeć film za darmo?
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu