Czy Peaky Blinders online jest tylko na Netflix? Sprawdź Zalukaj i CDA

Czy Peaky Blinders online jest tylko na Netflix? Sprawdź Zalukaj i CDA Źródło: facebook.com/pg/PeakyBlinders

Peaky Blinders online. Fani nie mogą doczekać się piątego sezonu ich ulubionego serialu. Jakiś czas temu opinię publiczną obiegła informacja, że trwają pracę nad kontynuacją wielkiego hitu. Teraz wiemy, że najnowsza część jest już nakręcona i ma być najlepszą w historii. Gdzie można obejrzeć dotychczasowe odcinki?

Peaky Blinders online to jeden z tych seriali, które wbijają w fotel widza, zanim dobrze się na nim rozsiądzie. Fabuła niezwykle dopieszczona, kapitalne dialogi, świetna obsada - to recepta na sukces produkcji. Za nami cztery sezony, a w perspektywie przynajmniej trzy kolejne. Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć przygód Tomma Shelby'ego i jego gangu, mogą nadrobić zaległości. Serial jest dostępny w sieci.

Peaky Blinders online

Brytyjski serial telewizyjny swoją premierę miał 12 września 2013 roku. Od tamtego czasu stopniowo zyskiwał popularność, a dzisiaj może pochwalić się wielomilionową widownią na całym świecie. Pomysłodawcą produkcji jest brytyjski scenarzysta i reżyser znany ze współtworzenia teleturnieju "Who Wants to Be a Millionaire" Steven Knight.

Serial opowiada o latach 20. XX wieku w Wielkiej Brytanii. Fabuła skupia się na głównym bohaterze, którym jest Thomas Shelby - lider gangu Peaky Blinders działającego na ulicach Birmingham. Grupa brutalnych braci działa w czasach, gdy żołnierze, rewolucjoniści oraz kryminaliści walczą o przetrwanie. Panowanie gangu zaczyna wymykać się spod kontroli, kiedy to do miasta z Belfastu przyjeżdża inspektor Chester Campbell. Jego zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i oczyszczenie ulic Birmingham z groźnych przestępców.

Pilotażowy sezon zyskał bardzo pochlebne opinie widzów, czego konsekwencją była produkcja kolejnych sezonów. Łącznie do tej pory wyprodukowano 4 sezony, a na każdy z nich składało się 6 epizodów. Produkcja zasłynęła ze świetnie dobranej obsady. Poniżej prezentujemy głównych aktorów oraz opis bohaterów, w których role się wcielili.

 • Cillian Murphy jako Tommy Shelby, lider gangu i najbardziej wpływowy członek rodziny. Uczestniczył w I wojnie światowej, za co został odznaczony. Przez pewien czas zmagał się ze skutkami zespołu stresu pourazowego.
 • Sam Neill jako inspektor Chester Campbell (sezon 1–2) z pochodzenia Irlandczyk. Nieprzejednany wróg gangu, prowadzi swego rodzaju „krucjatę” przeciwko Peaky Blinders.
 • Helen McCrory jako Polly Gray (Shelby), ciocia rodzeństwa Shelby. Zajmowała się sprawami gangu, gdy Shelby walczyli na froncie zachodnim. Jej synem jest Michael.
 • Paul Anderson jako Arthur Shelby, najstarszy z braci i najbardziej krewki, neurotyczny. Jego charakter w dużej mierze ukształtował pobyt na wojnie.
 • Annabelle Wallis jako Grace Burgess (sezon 1–3), była agentka współpracująca z inspektorem Campbellem, związana z Tommym.
 • Sophie Rundle jako Ada Thorne, jako jedyna z rodzeństwa nie angażuje się bezpośrednio w sprawy gangu. Była związana z komunistą Freddym Thornem.
 • Joe Cole jako John Shelby, młodszy brat Tommy’ego i Arthura, weteran I wojny światowej i jeden z przywódców gangu.
 • Tom Hardy jako Alfie Solomons (sezon 2–4), przywódca żydowskiego gangu w Camden Town.
  Finn Cole jako Michael Gray (sezon 2–4), syne Polly.
 • Paddy Considine jako ojciec John Hughes (sezon 3), członek Economic League.
 • Adrien Brody jako Luca Changretta (sezon 4), przywódca włoskiej rodziny mafijnej w Nowym Jorku, który prowadzi vendettę przeciwko rodzinie Shelby.

Peaky Blinders. Gdzie oglądać? Netflix, Zalukaj, CDA

Niedawno twórcy ogłosili, że premiera najnowszego sezonu przygód o gangsterach z Wielkiej Brytanii odbędzie się tego lata, a oprócz piątej serii, możemy spodziewać się jeszcze przynajmniej dwóch następnych. Do tej pory mogliśmy emocjonować się 24 odcinkami podzielonymi na cztery odrębne sezony. Wszystkie epizody można oglądać w sieci. Na popularnej witrynie CDA dostępne jest 18 odcinków, czyli trzy pierwsze serie. Z kolei na Zalukaj możemy cieszyć się kompletem epizodów. Źródłem, którego legalność nie pozostawia wątpliwości jest platforma Netflix. Gigant streamingowy udostępnia fanom wszystkie odcinki. 

“Skończyliśmy kręcić półtora tygodnia temu. Sezon piąty jest zrobiony. Mogę szczerze powiedzieć, że jest najlepszym. Jest naprawdę dobry”.- powiedział Knight.

Miłośnikom produkcji nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość, która na pewno zostanie nagrodzona. Najnowsze epizody mają opowiadać o słynnym gangu w Glasgow - Billy Boys.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

 1. Gdzie oglądać The Society online? Nowy serial Netflix
 2. Gdzie oglądać Breaking Bad online? Platformy takie jak CDA czy Zalukaj udostępniają serial?
 3. Easy - serial Netflixa ma już 3 sezony. Najnowszy niedawno się pojawił
 4. Gdzie oglądać Lucyfera online za darmo? Serial jest dostępny w sieci
 5. Gdzie oglądać The Rain? Legalne i nielegalne platformy
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu