Cezary Pazura, popularny aktor i kabareciarz, zabrał głos w dyskusji nt. legalizacji marihuany w celach medycznych. Ostra opinia aktora została storpedowana przez jego fanów.

W ostrym i emocjonalnym wpisie na facebooku, Pazura wyraził swój sprzeciw wobec wprowadzania do aptek „leczniczych narkotyków”. Według aktora lecznicza marihuana, która została zastosowana z sukcesem w Centrum Zdrowia Dzieci m.in. u dzieci z lekooporną padaczką nie różni się niczym od niebezpiecznych dopalaczy.

Ćpać, czy nie ćpać, oto jest pytanie?… Z tym dylematem może się zmierzyć niedługo każde dziecko w naszej szczęśliwej ojczyźnie. Nie żartuję. Kiedy dokładnie?
Kiedy zalegalizujemy lecznicze narkotyki (są takie podobno). Dylemat może zabrzmieć wtedy : leczyć , czy nie leczyć oto jest pytanie? I tym sprytnym zabiegiem zdejmiemy z siebie odium odpowiedzialności za stos nieszczęść na własne życzenie – napisał Pazura na swoim profilu.

Dalej Pazura przyrównuje marihuanę do dopalaczy, które zbierają w ostatnich latach duże żniwa ofiar wśród młodych ludzi.

Wyobraźcie sobie tabuny naćpanych zombi , którzy zamiast roweru czy fitnesu relaksować się będą w narkotycznym letargu z głupkowatym grymasem na pozbawionym wyrazu bladym obliczu. Ciekawa perspektywa… – napisał dalej.

Nie chcę być ofiarą rewolucji narkotycznej. Chcę mieć spokojną i godną emeryturę , a nie harować dodatkowo na nowe miejsca w szpitalach dla ofiar źle pojętej wolności wyboru. Wiem co mówię, bo widziałem jak rozpada się rodzina, kiedy dla matki ważniejsze jest żeby wziąć niż córka, mąż i dom! – tłumaczy – I daję Wam słowo honoru, że sztandar walki z tym gównem będę niósł wysoko, póki zdrowie pozwoli – zapowiedział kończąc swój wpis.

Momentalnie po opublikowaniu swojej opinii posypały się na niego gromy krytyki za rażący brak wiedzy kwestii, które porusza; celebryckie filozofowanie.

Zapraszam do mojego domu gdzie mam dwoje umierających dzieci (6 miesięcy i 5 lat) i powiedzieć mi w oczy, że je „zaćpiewam” niby pomagając a naprawdę chcąc sobie poćpać – napisał jeden z fanów aktora.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również