Paznokcie żelowe są najpiękniejsze! Jak zrobić, jak zdjąć?

Paznokcie żelowe są najpiękniejsze! Jak zrobić, jak zdjąć? Źródło: Pixabay/Nuno Lopes

Paznokcie żelowe są niezwykle popularne wśród milionów kobiet na całym świecie. Większość pań wybiera salony kosmetyczne, jednak istnieje przecież także możliwość wykonania profesjonalnego manicure w domowym zaciszu. Jak samodzielnie zrobić, a jak zdjąć paznokcie żelowe?

Paznokcie żelowe cieszą się dużą popularnością głównie ze względu na to, że są naprawdę ładne oraz wytrzymałe. Nie okazują się najczęściej także bardzo kosztowne, jeśli korzystamy z usług zaufanej kosmetyczki. Zarówno ich tworzenie, jak i uzupełnianie jest więc coraz bardziej powszechne wśród tych pań, które stawiają na elegancję, ale nie mają czasu na częste malowanie paznokci oraz ich piłowanie.

Warto jednak zaznaczyć, że paznokcie żelowe można zrobić oczywiście samodzielnie w domu. Aby móc sobie na to pozwolić, trzeba jednak zdecydować się na szereg dość kosztownych zakupów. Najdroższe części zestawu, takie jak lampa UV, są najczęściej jednorazowym wydatkiem. Przy częstym korzystaniu z zestawu okazuje się on więc i tak bardziej opłacalny, niż ciągłe wykonywanie manicure przez kosmetyczkę.

Jak zrobić paznokcie żelowe? Jak je zdjąć?

Czego potrzeba do wykorzystania paznokci żelowych? Wśród podstawowych części zestawu wyróżnia się między innymi różnego rodzaju pilniki, kostkę, szablony, cleaner, primer, kilka rodzajów żeli, wspomnianą już lampę UV, pędzelek do żelu, oliwkę do skórek oraz płyn dezynfekujący. 

Wykonanie paznokci żelowych składa się z kilku kroków. Zaczynamy od dezynfekcji dłoni oraz odpowiedniego przygotowania paznokci oraz ich płytki. Następnie dopasowujemy szablon, na który nakładamy i modelujemy żel w trzech warstwach. Każdą z nich musimy utwardzić przy użyciu lampy UV.

Ostatecznie paznokcie należy spiłować. Można także zrobić to po drugiej warstwie, aby trzecia odpowiednio błyszczała. Całość należy zakończyć nałożeniem na skórki oliwki.

Zdjęcie paznokci żelowych jest dobrym pomysłem, jeśli po prostu nam się nie podobają lub planujemy już nałożenie całkowicie nowego wzoru albo kształtu. W tej sytuacji radzi się spiłować warstwę żelu, jednak trzeba to zrobić bardzo delikatnie oraz umiejętnie. Jeżeli wykonamy ten krok niewystarczająco uważnie, możemy uszkodzić naturalną płytkę paznokcia, co znacznie skomplikuje dalszą pielęgnację.

Źródło: Poradnik Zdrowie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News