Nosisz paznokcie żelowe? Możesz dostać raka!

Nosisz paznokcie żelowe? Możesz dostać raka! Źródło: Pixabay

Paznokcie żelowe cieszą się coraz większą popularnością wśród Polek. Jest to znacznie trwalsza metoda, niż manicure tradycyjny, dzięki czemu regularnie możemy spotykać się z nowym sposobem pielęgnacji paznokci. Nie zawsze kończy się on jednak pozytywnie.

Paznokcie żelowe stały się niezwykle popularne w ostatnich latach. Dziesiątki tysięcy Polek decydują się na upiększenie swoich dłoni poprzez zastosowanie nowoczesnych metod, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że stosowanie nowych sposobów może mieć też negatywne skutki dla zdrowia.

Okazuje się, że to, na co decyduje się bardzo wiele osób w naszym kraju, niekoniecznie może być opłacalne dla naszego zdrowia. Wykazały to badania, które stwierdziły, że tworzenie paznokci hybrydowych lub żelowych zwiększa szansę na zachorowanie na bardzo poważną chorobę, jaką jest nowotwór.

Paznokcie żelowe są niebezpieczne?!

Wygląda na to, że paznokcie żelowe rzeczywiście mogą powodować pewne dolegliwości. Jak się okazuje, wszystko jest spowodowane narażeniem na promieniowanie światła UV. Przy naświetlaniu paznokci, co jest ważnym elementem procesu ich tworzenia, wkłada się je pod specjalną lampę. Okazuje się, że może to być groźne dla zdrowia.

Badania pokazały, że lampa UV zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry, czyli czerniaka. Pojawiły się już nawet pierwsze przypadki zachorowań, o których jest głośno w internecie. Jedną ze znanych osób, które zachorowały na czerniaka, jest Karolina Jasko, polska modelka mieszkająca na stałe w Stanach Zjednoczonych.

Postanowiła ona podzielić się swoją historią. W wieku 18 lat zdiagnozowano u niej raka skóry, a lekarze podejrzewają, że jego przyczyną jest właśnie naświetlanie lampami ze światłem ultrafioletowym. W jej przypadku prawdopodobnie chodzi o zbyt częste używanie specyficznego światła wobec paznokci. W jej przypadku rak został wykryty pod paznokciem, a więc w miejscu, które najtrudniej uchronić przed konsekwencjami naświetlania.

Paznokcie żelowe mogą powodować nowotwór

Jak się okazuje, niebezpieczne są głównie dłuższe sesje spędzane przy lampie. Krótkie naświetlanie najczęściej nie przynosi tak strasznych efektów, naukowcy stworzyli jednak kilka porad, które mają na celu uchronić naszą skórę przed jakimikolwiek negatywnymi konsekwencjami tworzenia żelowych paznokci, między innymi przed nowotworem.

Twierdzą oni, że narażając się na częste naświetlanie, powinniśmy smarować dłonie kremem z filtrem przeciwsłonecznym, który potrafi zminimalizować ryzyko zachorowania niemal do zera. Zmniejszy to również inne efekty używania lampy, takie jak widoczny efekt starzenia się ludzkiej skóry.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Istnieją dwa typy promieniowania ultrafioletowego - UV-A i UV-B. To pierwsze jest znacznie groźniejsze i to właśnie z nim możemy spotkać się podczas tworzenia paznokci hybrydowych oraz żelowych. Z tego powodu ludzie nie powinni za często korzystać z tego sposobu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Edyta Herbuś w Playboyu! Tak zmysłowych zdjęć nie ma żadna polska gwiazda!
  2. Widzów wbiło w ziemię. Mega gwiazda TVN odchodzi ze stacji!
  3. Legendarny kosmetyk przeceniony niemal o połowę. Tłumy rzucą się na promocję w Rossmannie, pospieszcie się
  4. Ile zarabia doktor na uczelni? Te zarobki to śmiech przez łzy
  5. Małgorzata Rozenek pochwaliła się zdjęciem z bratem. To znany gwiazdor!

źródło: Gazeta Pomorska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News