Chciała sobie "zrobić paznokcie". Wdało się potworne zakażenie

Chciała sobie "zrobić paznokcie". Wdało się potworne zakażenie Źródło: Pixabay.com/Huskyherz

Paznokcie hybrydowe i inne profesjonalnie wykonywane manicure są z reguły bardzo bezpieczne. Przykład tej kobiety pokazuje jednak, jak tragiczne mogą być konsekwencje nawet drobnej pomyłki podczas wykonywania pozornie niegroźnego zabiegu. Każda zwolenniczka hybrydy powinna się strzec.

Paznokcie hybrydowe są obecnie jedną z najpopularniejszych metod zdobienia dłoni, jednak wciąż znajdą się osoby, które wybierają akryl. Ta decyzja doprowadziła do okropnego zdarzenia. Pewna kobieta cierpiała okropne męki przez zakażony w salonie kosmetycznym paznokieć. To, co było później, przyprawia o ciarki.

Paznokcie hybrydowe, żelowe i akrylowe są niebezpieczne?

Wiele kobiet dba, aby zawsze mieć eleganckie paznokcie hybrydowe, akrylowe lub żelowe. Tego samego pragnęła Lowri-Anne Wilson z Porthcawl w Walii. Wybrała się do salonu, gdzie poprosiła o wykonanie manicure z wykorzystaniem akrylowych tipsów zamiast zwykłej hybrydy. Nic nie zapowiadało dramatu, do jakiego miało już wkrótce dojść.

Po dwóch dniach od wizyty u kosmetyczki kobieta zaczęła odczuwać pulsujący ból kciuka. Zaraz potem pojawiła się spora opuchlizna. Zaniepokojona Lowri-Anne udała się do szpitala, gdzie polecono jej jak najszybciej usunąć sztuczny paznokieć, wróciła więc do salonu, jednak odmówiono wykonania takiej usługi.

Zdesperowana kobieta ponownie skierowała się do szpitala. Ból był coraz mocniejszy, a stan palca z każdą chwilą się pogarszał. Okazało się, że pod płytką rozwinął się ropień wymagający jak najszybszej operacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Konsekwencje manicure'u były okropne. Kobieta do dziś zmaga się z jego skutkami

Lekarze byli zmuszeni do operacyjnego usunięcia całego paznokcia z kciuka. Zaznaczyli też, że właścicielka feralnego manicure miała wiele szczęścia. Gdyby infekcja zdążyła dojść do kości, istniałoby duże ryzyko amputacji całego palca.

Lowri-Anne wspomina, że zabieg i czas tuż po nim był bardzo bolesny.

- To był najgorszy ból, jakiego w życiu doświadczyłam. To jest pierwsza operacja, przez którą przechodzę i to jeszcze trochę ze swojej winy. Będę ostrzegać inne osoby przed czymś podobnym - opowiada.

Cierpienie nadal towarzyszy jej nawet podczas wykonywania najprostszych czynności. Brak odpowiedniej władzy w ręce po zabiegu sprawił, że kobieta straciła pracę, bo nie mogła prawidłowo wykonywać swoich obowiązków na okresie próbnym. 

Wszystkie negatywne doświadczenia nauczyły ją, by zawsze uważnie obserwować pracę kosmetyczek i nie zwlekać, gdy po zabiegu zaczynają występować nietypowe objawy. Chce, aby wszystkie panie zapamiętały jej gorzką lekcję.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje brytyjski aktor. Śledczy podejrzewają zabójstwo na zlecenie!
  2. Zbigniew Wodecki miał romans z piękną aktorką? Podobno ukrywał to przed całym światem
  3. Barbara Kurdej - Szatan jest w ciąży?! "Brzusio rośnie"
  4. Podczas porodu oderwano dziecku główkę. Teraz sprawą zajmie się prokuratura we Wrocławiu
  5. Nagły zwrot w sprawie Bieniuka. Adwokaci oskarżycielki nie będą jej dalej reprezentować
  6. Dziś w nocy zamordowali dziennikarkę. TVN poinformował o ogromnej tragedii

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News