Czy paznokcie hybrydowe mogą zaszkodzić? Mity i fakty

Czy paznokcie hybrydowe mogą zaszkodzić? Mity i fakty Źródło: Pixabay.com/Alehandra13

Paznokcie hybrydowe są ulubioną metodą robienia manicure'u wśród Polek. Coraz częściej jednak słyszy się o negatywnym wpływie tego sposobu zdobienia paznokci na zdrowie kobiet. Wiele pań obawia się negatywnych konsekwencji. Czy słusznie?

Paznokcie hybrydowe można zobaczyć na rękach znacznej części Polek w każdym wieku. Hybrydy mają wiele zalet, które zachęcają klientki salonów kosmetycznych do wybrania właśnie tej metody: są trwałe, niedrogie i wyglądają naturalnie. Coraz więcej jednak słyszy się o szkodliwości manicure'u. Warto wiedzieć, czy faktycznie jest się czego obawiać.

Hybryda niszczy płytkę paznokcia? Wiadomo, kiedy przerwać jej stosowanie

Paznokcie hybrydowe nie wykorzystują tipsów - kosmetyczka kładzie wszystkie preparaty bezpośrednio na płytkę paznokcia. Wiele kobiet obawia się, że w ten sposób mogą ją nieodwracalnie uszkodzić, jednak nie musi tak być.

Ważna jest odpowiednie przygotowania płytki do zabiegu, czyli jej poprawne odtłuszczenie i zamtowienie. Kluczowe są także wysokiej jakości bazy oraz lakiery, które utwardzą paznokcie oraz będą zabiegać powstawaniu uszkodzeń czy przebarwień.

Odpowiednie usuwanie starego lakieru nie powinno spowodować dużych uszkodzeń na płytce, jednak długotrwałe stosowanie takiego manicure'u może sprawić, że po pewnym czasie paznokcie staną się miękkie albo łamliwe. Warto wtedy zrobić krótką przerwę od hybrydy, a w tym czasie zadbać o odpowiednie odżywienie płytki. Najlepiej sprawdzą się dedykowane temu zadaniu preparaty z apteki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Paznokcie hybrydowe powodują raka skóry? Amerykańscy naukowcy wyrażają swoją opinię

Wiele kobiet obawia się, że ciągłe korzystanie z lamp utwardzających lakier może u nich spowodować nowotwór skóry. Wszystko przez promieniowanie UVA, takie samo w solarium, które wnika w głębokie włókna skóry, uszkadzając włókna kolagenowe. Obawa przed wystąpieniem tej choroby sprawia, że niektóre kobiety rezygnują z hybrydy. 

Amerykańscy badacze z Rapid Precision Testing Laboratories oraz Skin Cancer Foundation zdecydowali się raz na zawsze rozwiać te wątpliwości. Według nich kontakt ze szkodliwym promieniowaniem jest zbyt krótki, by stanowić zagrożenie dla zdrowia, a powstanie raka z powodu mnaicure'u uważają za mit. Zawsze można zadbać o dodatkową ochronę i przed zabiegiem użyć kremu z wysokim filtrem UV.

Prawdziwe zagrożenie, jakie niosą paznokcie hybrydowe, to przyśpieszone starzenie się skóry. faktem jest, że światło lamp wysusza skórę oraz powoduje uszkodzenie włókien kolagenowych, które odpowiadają za utrzymanie jędrności skóry. Warto dbać o wysoki poziom nawilżenia dłoni przez cały czas, a do pielęgnacji wybierać specjalistyczne kremy do rąk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Szaflarska zostawiła po sobie ogromny majątek. Kto odziedziczy 7-cyfrową sumę?
  2. Mama Anny Popek miała poważne problemy zdrowotne? „Całkiem opadła z sił”
  3. Ogromna eksplozja bomby ukrytej w ziemniakach. Nie żyje co najmniej 16 osób, dziesiątki rannych
  4. Wstrząsające wyznanie Wiśniewskiego: "Mój syn zobaczył mnie pijanego leżącego w spaghetti"
  5. Są wyniki badań toksykologicznych zmarłej prezenterki TVP. Została otruta?!
  6. Anna Mucha pokazała swoje dwa duże wdzięki na imprezie. Zdjęcia wylądowały w sieci

Źródło: Kto ma lek PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News