Paznokcie hybrydowe? Kobiety pokazały konsekwencje tej "przyjemności"

Paznokcie hybrydowe? Kobiety pokazały konsekwencje tej "przyjemności" Źródło: Pixabay.com

Paznokcie hybrydowe od kilku lat są najpopularniejszym zabiegiem estetycznym dla kobiet na całym świecie. Dzisiaj, niemal wszystkie nie mogą sobie wyobrazić wyglądu dłoni bez ingerencji manicurzystki. Jak się okazuje, konsekwencje dłuższego stosowania wspomnianego zabiegu mogą być nieprzyjemne.

Paznokcie hybrydowe to już niemal nieodłączny element każdej stylizacji. Praktyczne, świeże i modne. Okazuje się jednak, że te kobiety, które regularnie pojawiają się w gabinecie kosmetyczki, mogą mieć uczulenie na jeden ze związków, znajdujących się w lakierze. Nie ma wątpliwości, że konsekwencje są nieprzyjemne.

Paznokcie hybrydowe podbijają gabinety kosmetyczne. Sprawdź, czy masz uczulenie

O przykrych konsekwencjach stosowania tej niezwykle praktycznej metody malowania paznokci, poinformowała jedna z kobiet, która przez dłuższy czas "zakładała hybrydę". Zniszczona i przebarwiona płytka to jednak nie wszystko. Okazuje się, że do bolesnych konsekwencji należy także opuchnięcie skóry wokół paznokcie. 

Zdjęcia "przemęczonych" i chorych paznokci obiegają Internet. Zażółcona płytka nie wygląda estetycznie. Kobiety, które zdecydowały się opowiedzieć o swoich "dolegliwościach" ostrzegają inne przed uzależnieniem malowania paznokci hybrydą.

Jak rozpoznać uczulenie na hybrydę? Obserwuj swoje paznokcie

Dermatolodzy ostrzegają - nieumiejętne malowanie paznokci lakierem hybrydowym może mieć przykre konsekwencje. Wszystko przez jeden ze składników, który znajduje się w lakierze. Chodzi tu głównie o formaldehyd. To on wywołuje reakcje alergiczne, ale jest niezbędny do tego, aby lakier utrzymywał się na płytce paznokcia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zaczerwieniona skóra i zażółcone paznokcie po zdjęciu lakieru hybrydowego? To zawsze niepokojący sygnał. Okazuje się, że wiele z klientek salonów urody bagatelizuje podobne oznaki, licząc na to, że "nic się nie stanie". Lekarze ostrzegają: konsekwencje mogą być przykre, później - niebezpieczne!

Paznokcie hybrydowe mogą być bezpieczne, jeśli zastosujesz się do kilku zasad. Przede wszystkim - nie rób go na własną rękę. Upewnij się, że gabinet, z którego usług korzystasz zachowuje wszelkie zasady higieny. Staraj się robić przerwy między cyklami. Płytka nie powinna być znacznie spiłowana, a sama grubość lakieru nie powinna przekraczać normy.

W przypadku, gdy zaobserwujesz, że twój paznokieć jest już w złym stanie - natychmiast udaj się do dermatologa. Tylko szybka reakcja pomoże w odzyskaniu zdrowia i estetycznego wyglądu dłoni. Warto także pamiętać o tym, że ładne paznokcie to zdrowe paznokcie. W Internecie nietrudno znaleźć wiele przykładów i zdjęć, które rejestrują szkodliwy wpływ substancji, znajdujących się w lakierze, na płytkę. Warto się skonsultować ze specjalistą w celu znalezienia ewentualnych ognisk zapalnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska jak Agata Duda? Aktorka wygląda niemal identycznie!
  2. Córki Hanny Lis to prawdziwe piękności. Julia i Ania mogłyby zostać gwiazdami!
  3. Gigantyczne kontrowersje wokół Małgorzaty Rozenek. Gwiazda przemówiła
  4. Śmierć Michała na zawsze będzie tajemnicą. Są wyniki sekcji zwłok
  5. TVP podało pilne informacje. Ważny polityk PO nie żyje, popełnił samobójstwo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News