Wymyślono lepsze i tańsze sposoby na śliczne paznokcie. Hybryda przestaje rządzić?

Wymyślono lepsze i tańsze sposoby na śliczne paznokcie. Hybryda przestaje rządzić? Źródło: Pxhere.com/CC0 Public Domain

Paznokcie hybrydowe miały swego czasu swoje mocne "pięć minut". Dziś coraz częściej mówi się o alternatywnych sposobach na śliczne paznokcie, w dodatku za niższą cenę. Jakie metody są konkurencją dla aplikacji popularnych hybryd?

Paznokcie hybrydowe posłużą nam przez około trzy tygodnie. Specjalny lakier wzmacniany jest naświetleniem z lampy UV lub LED. Hybrydy kosztują nawet powyżej 100 złotych, a decydując się na zabieg we własnym domu zainwestować musimy znacznie więcej.

Paznokcie hybrydowe i... tańsze alternatywy. O czym mowa?

Warto wspomnieć, że możemy ozdobić paznokcie innymi metodami, do tego w niższych cenach. Gwarantują one nie mniejszą trwałość niż uchodzące z najdłużej "służące" hybrydy. O jakich metodach mowa?

Serwis Polki.pl wspomina o konkurencyjnych zabiegach na paznokciach. Ciekawym zamiennikiem hybryd będzie manicure tytanowy. Po nałożeniu na płytki lakieru i stosownym odczekaniu, następnie paznokcie pokrywane są dodatkową warstwą pudru. Na koniec zostaje nam zabezpieczenie jeszcze jedną warstwą, top coatem. W metodzie tytanowej nie naświetlamy paznokcie wiązkami światła ultrafioletowego. Cały zabieg uzyskamy już za ok. 90 zł. 

Manicure żelowy to klasyka gatunku, którą swego czasu wyparła "hybryda". Manicure żelowy jest bardziej naturalny, niemniej wymaga stałego uzupełniania ścierającej się i odrastającej warstwy lakieru. Kolejnym sposobem, który zapewni naszym paznokciom trwałość zdobień, będzie metoda akrylowa. Na płytki nakłada się warstwę specjalnego proszku, który z czasem utwardza się. Do aplikacji "akrylu" będziemy potrzebowali kilku akcesoriów. Na dłuższą metę paznokcie tą metodą zrobimy jednak taniej niż hybrydy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do hybryd zniechęcać może niektóre panie trudność w usuwaniu lakieru. Zerwanie warstwy nie należy do przyjemnych, a przy zanieczyszczeniach wokół grozi poważnym zakażeniem. Sposobem na regenerację płytki, ale też konkurencyjne zdobienie jest tzw. manicure japoński. 

Zabieg ten polega na intensywnym wtarciu w paznokcie specjalnej pasty, bogatej w witaminy i minerały. Całość wieńczymy warstwą pudru. Powtórzenie manicure japońskiego kilka razy w miesiącu wpłynie na wzmocnienie płytek paznokci. Usługi na wspomniany manicure wahają się w salonie najczęściej w przedziale 50-100 zł. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Dymna 4 razy była bliska śmierci! Po jednym z wypadków czekał ją wózek inwalidzki. Miała już nigdy nie chodzić
  2. Szokujące, ale prawdziwe! Legendarny polski bohater narodowy był KOBIETĄ! Potwierdziły to wyniki badań
  3. Wielki smutek. Tak wygląda grób Darii Trafankowskiej
  4. Wymyślono lepsze i tańsze sposoby na śliczne paznokcie. Hybryda przestaje rządzić?
  5. Przeżył tragiczną katastrofę samolotu. Nie żyje znany dziennikarz
  6. TVP podało smutne informacje. "Odszedł nasz mistrz"

źródło: Polki

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News