11-latka upiększała paznokcie niebezpiecznym preparatem. Zaczęła krzyczeć, widok jej skóry przeraża (FOTO)

11-latka upiększała paznokcie niebezpiecznym preparatem. Zaczęła krzyczeć, widok jej skóry przeraża (FOTO) Źródło: Pixabay.com/27707

Paznokcie hybrydowe zdaniem wielu kobiet są najlepsza możliwą opcją na stylizację paznokci. Jednak wiele z nich w dalszym ciągu polega na mniej wymagających metodach, które mogą czasem być bardzo niebezpieczne.

Paznokcie hybrydowe, odkąd zostały spopularyzowane zostały okrzyknięte prawdziwym hitem stylizacji. Perspektywa lakieru, który nie blaknie, nie pęka, a w dodatku utrzymuje się przez całe tygodnie jest dla wielu kobiet bardzo atrakcyjna. Z roku na rok rośnie liczba osób, stosujących ten rodzaj stylizacji.

Jednak w dalszym ciągu stare metody upiększania swoich paznokci nie należą do rzadkości. Wiele osób ceni sobie działanie zwykłego lakieru. Niektóre kobiety, a nawet nastolatki decydują się nawet na zakładanie tipsów. Sytuacja jaka przydarzyła się pewnej jedenastolatce pokazuje wyraźnie, że ten rodzaj stylizacji nie jest tak bezpieczny jak niektórzy uważają.

Paznokcie hybrydowe byłyby lepszą opcją? Dziecko doznało obrażeń podczas zakładania tipsów

Pewna jedenastoletnia dziewczyna postanowiła upiększyć swoje paznokcie. Zamiast jednak użyć zwykłego lakieru, zapragnęła je nieco przedłużyć, w tym celu przyklejając do płytki tipsy. Jednakże w chwili gdy nakładała klej, kropla spadła jej na nogę. To co się wydarzyło później z pewnością zszokuje wiele kobiet.

Kropla kleju zaczęła przepalać spodnie. Substancja rozlała się po skórze, przepalając ją. Dziecko krzyknęło z bólu, zrywając z siebie spodnie razem z fragmentem własnej, stopionej skóry. Dziewczyna doznała oparzenia trzeciego stopnia. Na pomoc przybiegła jej mama i widząc co się wydarzyło, natychmiast udała się z córką do lekarza.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tam też okazało się, dlaczego reakcja była ta silna. Populary, cyjanoakrylowy klej do tipsów zalicza się o substancji niebezpiecznych, które mogą powodować oparzenia i zaburzenia dróg oddechowych. W tym wypadku wszedł w reakcję w bawełną, która następnie rozlała się na skórze, praktycznie ją topiąc. Materiał zaczął dymić.

To zdarzenie to nie jedyny przypadek poparzenia przy zakładaniu tipsów. Z pewnością paznokcie hybrydowe są znacznie bezpieczniejszą metodą, ale także bardziej czasochłonną i droższą. Tipsy w dalszym ciągu są i pewnie przez długi czas będą stosowane, jednak należy pamiętać aby odpowiednio pochodzić do niebezpiecznych substancji i w szczególności unikać sytuacji, w której ma z nią kontakt małe dziecko, jak to było w tym wypadku.

(źródło: SCREEN / dailymail.uk)

ZOBACZ TAKŻE

  1. Michał Szpak zakochany! Gwiazdor pierwszy raz: „To był właśnie ten strzał!”
  2. Edyta Górniak ścięła włosy! Wygląda jak 20 lat temu, na początku kariery
  3. Kinga Rusin bez stanika szaleje na Dzikim Zachodzie. Zdjęcia w sieci
  4. Sablewska w kosmicznie drogich majtkach wyznaje miłość pośladkami. Oniemiejecie (FOTO)
  5. Żona uwielbianego bohatera "Na Wspólnej" umiera. Błaga już tylko o jedno, zostało jej niewiele czasu
  6. Tragiczny finał awantury w szkole poadstawowej im. Króla Maciusia. Nie żyje uczeń, wstrząsające informacje Polsatu

źródło: Radio Zet

Następny artykuł