Kolor to nie wszystko, kształt paznokcia może zupełnie zmienić wygląd dłoni. Oto najciekawsze propozycje na jesień

Kolor to nie wszystko, kształt paznokcia może zupełnie zmienić wygląd dłoni. Oto najciekawsze propozycje na jesień Źródło: unsplash.com/deanna alys

Paznokcie hybrydowe kojarzą się z trwałym kolorem i możliwością wykonania interesujących zdobień. Podczas wyboru manicure'u kształt paznokci wydaje się być zdecydowanie mniej ważny niż inne elementy, a tymczasem jest bardzo istotny. Dobrze dobrany może zmienić wygląd dłoni.

potrafią zachwycić nawet najbardziej wymagające kobiety. Wiele z nich długo zastanawia się, jaki kolor wybrać przed wizytą w salonie kosmetycznym, jednak mało która rozmyśla nad kształtem paznokci. Najczęściej korzystają z jednego, ulubionego sposobu piłowania, choć mogą robić błąd. Bardzo możliwe, że ich dłonie będą wyglądać lepiej z innym typem opiłowania.

Paznokcie hybrydowe to nie tylko kolor, ale też kształt

Sposób, w jaki paznokieć zostanie opiłowany, ma wpływ na wygląd całej dłoni. Panie o krótkich, grubych palcach zdecydowanie powinny wystrzegać się kwadratowych i okrągłych typów piłowania. Sprawią, że dłonie będą wyglądały na toporne oraz niezgrabne. O wiele lepiej sprawdzą się kształty wydłużające optycznie palce, czyli szpic lub migdał.

Te dwa ostatnie kształty są raczej odradzane kobietom o bardzo długich, szczupłych palcach oraz dłoniach. Dodatkowe wrażenie wyszczuplenia może sprawić, że całość będzie się prezentować bardziej upiornie niż elegancko, zwłaszcza przy długich paznokciach. Mogą sobie natomiast pozwolić na różnego rodzaju łopatki, kwadraty czy tak zwane baleriny, czyli szpice z kwadratową końcówką.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeden kształt nigdy nie wychodzi z mody

Jeśli nie korzysta się z paznokci hybrydowych, warto dopasować kształt do jakości płytki. O ile grube, mocne pazurki nie wymagają specjalnego opiłowania, o tyle cienka i krucha zdecydowanie nie powinna być piłowana w sposób kwadratowy. Taki kształt, zwłaszcza z ostrymi krawędziami, sprzyja złamaniom. Najlepsze będzie opiłowanie okrągłe, dzięki któremu paznokieć może rosnąć bez żadnych przeszkód.

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo smutne informacje. Nie żyje Lucjan Węgrowicz
2. Renta dożywotnia wytrychem oszustów. Zabiorą i zostawią z niczym

Jeden kształt jest natomiast polecany na każdą okazję i do każdego typu paznokci. Pasuje do każdego koloru czy zdobienia, a do tego nigdy nie wychodzi z mody. Chodzi o klasyczny migdał, który nadaje dłoniom eleganckiego wyglądu, nie wyszczupla ich zanadto, ale też nie sprawia, że wyglądają niezgrabnie. Z pewnością to będzie doskonały wybór dla większości kobiet.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wiadomo, gdzie Piotr Woźniak-Starak chciał zabrać swoją żonę za 3 dni. Nie zdążył. To było ich wyjątkowe miejsce
  2. Józef Oleksy wyjawił straszliwe informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. To się aż nie mieści w głowie
  3. Tata przez 13 lat odwiedzał miejsce, w którym umarł jego syn. Pewnego dnia znalazł tam wiadomość i płakał przez godzinę
  4. Mąż zadzwonił ze sklepu, ile kupić wody, odpowiedziała 12. Jak zobaczysz z czym wrócił popłaczesz się ze śmiechu
  5. 5-latka po raz pierwszy poszła do szkoły. Gdy rodzice przyjechali odebrać córkę, zabrakło im słów

Źródło: Papilot

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News