Przerażające informacje dla kobiet robiących sobie paznokcie hybrydowe. Jest źle, lekarze alarmują

Przerażające informacje dla kobiet robiących sobie paznokcie hybrydowe. Jest źle, lekarze alarmują Źródło: unsplash/Kris Atomic/

Paznokcie hybrydowe stwarzają ryzyko, z którego zdecydowana większość kobiet nawet nie zdaje sobie sprawy. Głos zabrali lekarze, którzy postanowili uświadomić miłośniczki tej metody manicure o istniejącym zagrożeniu.

Paznokcie hybrydowe od lat cieszą się wielką popularnością wśród pań na całym świecie. Lista możliwości, jeśli chodzi o końcowy efekt, zdaje się nie mieć końca, a do tego wszystkiego ten manicure utrzymuje się znacznie dłużej niż tradycyjne malowanie. Wszystko to dzięki lampie UV, która utwardza lakier. Okazuje się jednak, że choć odpowiada ona za trwałość manicure, to również ona stwarza największe zagrożenie. 

Paznokcie hybrydowe mogą ci poważnie zaszkodzić. Lekarze biją na alarm 

Chyba wszyscy wiedzą, że popularne solarium może niekorzystanie wpływać na zdrowie, a w najgorszym wypadku przyczynić się do rozwoju nowotworu, zwanego czerniakiem. Podobnie wygląda to w przypadku zbyt częstego wykonywania manicure hybrydowego, a dokładniej mówiąc, korzystania z lampy UV. To właśnie ona ma szkodliwe dla kobiet działanie, z którego wiele klientek nawet nie zdaje sobie sprawy. 

Zdaniem coraz większej grupy ekspertów, zbyt częste naświetlanie paznokci światłem UV może doprowadzić do rozwoju czerniaka, umiejscowionego pod płytką. Głos w tej sprawie zabrał prof. Piotr Rutkowski, kierownik Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków, pełnomocnik dyrektora ds. Badań Klinicznych Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Są pewne przesłanki, które na to wskazują. W tym miejscu stosujemy większe promieniowanie UV. Poza tym, biorąc pod uwagę szkodliwość solariów możemy oczekiwać, że to może być nowe zagrożenie zdrowotne. Takie ostrzeżenia wydały już towarzystwa naukowe w Stanach Zjednoczonych i Australii. Problem polega na tym, że nie wiemy jeszcze, jak nowe metody działają na człowieka. Trzeba to sprawdzić. W latach 20. XX wieku, gdy odkryto promieniowanie, kobiety stosowały krem z radem na skórę, bo nie wiedziały, że ten pierwiastek szkodzi - powiedział. 

Dzisiaj grzeje: 1. Kobieta robiła swoją suknię ślubną 1000 godzin. Pan młody prawie zemdlał, gdy ją zobaczył
2. Dostała wylewu, kilka dni później już nie żyła. Bracia alkoholicy zrobili mu piekło, ale do akcji wkroczyła Katarzyna Dowbor

Okazuje się, że z roku na rok coraz więcej osób, z przewagą kobiet, choruje na czerniaka. Statystycznie mówi się o 4 tysiącach zachorowań rocznie i co gorsza, zdaniem ekspertów, już w 2025 roku liczba chorych na raka skóry osób może wzrosnąć do 8 tysięcy w ciągu roku. W świetle takich informacji coraz więcej lekarzy alarmuje, by kobiety ograniczyły korzystanie z lampy UV i regularnie kontrolowały swoje zdrowie, nie dając się bezmyślnie ponieść modzie na paznokcie hybrydowe. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowy pomysł na emeryturę. Bez limitu lat nie dostaniesz ANI GROSZA
  2. 13. emerytury nie zostaną wypłacone? Przykre doniesienia
  3. Tomek odciął żonie piersi, nos i uszy. Niewyobrażalny koszmar, w którym życie straciło 5 osób
  4. Pan młody chciał zażartować z wybranki i powiedział "NIE". Nie mógł przewidzieć, jak tragicznie się to skończy
  5. Ich nowo narodzony syn zmarł. Po 4 dniach odebrali telefon, po którym ich życie już nigdy nie będzie takie samo

Źródło: zycie,news

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News