Bacznie obserwuj swoją kosmetyczkę! Jeśli robi jeden bardzo poważny błąd może zarazić Cię niebezpieczną chorobą

Bacznie obserwuj swoją kosmetyczkę! Jeśli robi jeden bardzo poważny błąd może zarazić Cię niebezpieczną chorobą Źródło: Unsplash/ Antonika Chanel

Paznokcie hybrydowe to w ostatnim czasie wielki hit. Przed zdecydowaniem się na wykonanie tego zabiegu upiększającego warto zwrócić uwagę na to, jak zachowuje się kosmetyczka. Jeżeli zrobi jeden błąd, może zarazić klientkę niebezpieczną chorobą.

Paznokcie hybrydowe są w ostatnim czasie bardzo modne. Coraz więcej kobiet decyduje się na ten rodzaj upiększenia swoich dłoni. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że ten zabieg wiąże się z pewnego rodzaju ryzykiem. Lepiej bacznie obserwować swoją kosmetyczkę, bo jeżeli popełni ten poważny błąd, może zarazić niebezpiecznymi chorobami.

Paznokcie hybrydowe to prawdziwy hit

Paznokcie hybrydowe robią się coraz popularniejsze. Ta metoda ma bardzo wiele zalet, które dają jej przewagę nad zwykłym, klasycznym maniciurem. Większość osób, które decydują się na ten rodzaj upiększania paznokci, motywuje trwałość lakieru. 

Jak się okazuje, istnieje również ryzyko, które się wiąże się z wizytą u kosmetyczki. Warto wiedzieć o tym, jakie zagrożenia niesienie ze sobą ten pozornie prosty manicure. Podczas wizyty w salonie trzeba zwrócić uwagę na jeden szczegół, który jest bardzo istotny i może ustrzec nas przed zarażeniem się groźną chorobą. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zagrożenia związane z hybrydą 

W założeniu nakładanie hybrydy na paznokcie to bardzo prosty, chociaż czasochłonny zabieg. Nie wszystkie osoby zdają sobie sprawę z tego, że w niektórych sytuacjach związanych z manicure'm hybrydowym może dojść do zagrożenia zdrowia. Bardzo istotne jest to, żeby chodzić do zaufanej kosmetyczki, a także weryfikować sterylność salonu. To właśnie na skutek braku higieny panującej w salonie klientki mogą narazić się na niebezpieczne choroby. 

Najważniejsze jest to, żeby narzędzia, którymi wykonuje się paznokcie hybrydowe, były odpowiednio sterylizowane. Jedyną akceptowaną metodą przeprowadzenia tej niezbędnej czynności jest użycie tzw. autoklawu medycznego. To urządzenie pozwala na skuteczne wyjałowienie narzędzi i eliminację chorobotwórczych drobnoustrojów. W taki sam sposób dba się o czystość chociażby narzędzi chirurgicznych.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, co NAPRAWDĘ stało się, kiedy zginął Piotr Woźniak-Starak. Straszliwe doniesienia o Ewie O.
2. Wreszcie! Dowiedzieliśmy się jak wygląda córka Marty Kaczyńskiej, ale zdjęcie może zaraz zniknąć z internetu

Jeżeli kosmetyczka lekceważy higienę w swoim salonie, naraża klientów na zarażenie się wirusami chorób takich jak zapalenie wątroby typu B (HBV), typu C (HCV) czy wirus HIV. Bacznie obserwujcie, co dzieje się podczas zabiegu, a gdy zaobserwujecie coś niepokojącego, natychmiast reagujcie. Każda ranka powinna także zostać natychmiast zdezynfekowana.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skażone mięso wycofywane w pośpiechu. 5 ofiar śmiertelnych
  2. Polski aktor miał aż 6 żon. Na starość poślubił kobietę prawie 50 lat młodszą
  3. Mało kto wiedział o strasznej chorobie gwiazdy grającej Halinkę w "Kiepskich". Uśmierca ponad 3 miliony ludzi rocznie
  4. Myśleli, że widzą na dachu czarnego kota i zaczęli go nagrywać. Okropnie się pomylili, byli w śmiertelnym niebezpieczeństwie
  5. Pies odkrył co dziewczynka zobaczyła nad taflą wody. Szybko ocenił sytuację i rzucił się na pomoc

Źródło: Kobieta PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News