Paznokcie hybrydowe mogą ukryć istotne sygnały dotyczące zdrowia. Sprawdź, czy pod lakierem nie masz któregoś z niepokojących objawów

Paznokcie hybrydowe mogą ukryć istotne sygnały dotyczące zdrowia. Sprawdź, czy pod lakierem nie masz któregoś z niepokojących objawów Źródło: Unsplash/Kendal James

Paznokcie hybrydowe cieszą się ostatnio sporą popularnością, ale nie wszystkie kobiety wiedzą, że mogą ukryć ważne sygnały od naszego organizmu. Stan naszych paznokci wiele mówi o zdrowiu. Warto czasem się im przyjrzeć.

Paznokcie hybrydowe od dłuższego czasu są prawdziwym hitem wśród kobiecych trendów. Mają one jedną zasadniczą wadę - nawet najlepszy manicure może ukryć sygnały, które wysyła do nas nasz organizm. Okazuje się, że paznokcie sprawdzają się w roli papierka lakmusowego, mierzącego nasz stan zdrowia.

Paznokcie hybrydowe mogą ukryć te sygnały o stanie naszego zdrowia

Na paznokciach pozbawionych lakieru (lub pomalowanych jedynie lakierem bezbarwnym), dokładnie widać wszystkie niedoskonałości i przebarwienia. Wiele kobiet chciałoby je zakryć, ale w rzeczywistości, dziwne symptomy na paznokciach są sygnałami od naszego organizmu, że coś jest z naszym zdrowiem nie w porządku.

Białe przebarwienia, czy też plamki oznaczają, że nasz organizm potrzebuje cynku, który można dostarczyć organizmowi choćby przez ostrygi lub z bardziej popularne sezam, pestki dyni, czy kakao. Białe plamki mogą także wskazywać na alergię lub zapalenie grzybiczne.

Ciemne przebarwienia mogą być wyjątkowo groźne. Istnieje ryzyko, że są objawem rozwijania się czerniaka podpaznokciowego czyli nowotworu złośliwego. Choć nie powinno się od razu panikować, bo czarne linie mogą być efektem urazu mechanicznego. Mimo to, należy się szybko zgłosić do lekarza.

Z kolei żółte przebarwienia, często powstają od ciemnych lakierów do paznokci. W takim wypadku warto spróbować odstawić na jakiś czas ciemniejsze kolory. Jeśli przebarwienia nie znikną, moa oznaczać zapalenie grzybiczne paznokci co z kolei wymaga systematycznego leczenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Natomiast fioletowe paznokcie zazwyczaj powstają w wyniku urazów mechanicznych takich jak stłuczenia. Wtedy pod płytką może wytworzyć się krwiak - jednak nie ma większych powodów do obaw, trzeba poczekać, aż paznokieć odrośnie. Jeśli jednak pojawi się taka sytuacja mimo braku urazu, może być to oznaka niedoboru tlenu lub zespołu Raynauda.

Dzisiaj grzeje: 1. Panna młoda w kluczowej chwili ślubu wyszeptała do ukochanego ohydne słowa. Nie wiedziała, że ma ukryty mikrofon
2. Nie żyje 30-letnia piosenkarka. Zginęła w straszliwym wypadku, osierociła malutką córkę

Jeśli natomiast zauważymy, że nasze paznokcie są blade, może być to objaw anemii. Z reguły płytki mają lekko różowy kolor. W przypadku kiedy robią się znacznie jaśniejsze, może to także oznaczać choroby narządów wewnętrznych, takich jak nerki czy wątroba.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. 11-letnia dziewczynka wręczyła nauczycielce liścik. Były w nim tylko dwa słowa, kobieta od razu powiadomiła policję
  3. Panna młoda w kluczowej chwili ślubu wyszeptała do ukochanego ohydne słowa. Nie wiedziała, że ma ukryty mikrofon
  4. Kobieta zabiła 8 szczeniąt na oczach psiej matki. W ten sposób chciała dać jej "ważną" nauczkę
  5. Matka miała 3 promile alkoholu we krwi. W wózku płakała 2-letnia córeczka

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News