Prosty i bezbolesny trik na wrastające paznokcie. Każdy może go wykonać w domu, a problem zniknie w mgnieniu oka

Prosty i bezbolesny trik na wrastające paznokcie. Każdy może go wykonać w domu, a problem zniknie w mgnieniu oka Źródło: YouTube / Podologo Maurelio

Paznokcie wrastające w skórę to zmora wielu osób. Nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale także powodują ból i trudno je usunąć. Jak się okazuje, istnieją proste domowe sposoby, które każdy może wykonać, aby uporać się z tym problemem.

Paznokcie wrastające w skórę to bolesna, kłopotliwa, a niekiedy wstydliwa sprawa. Oczywiście istnieją przypadki, kiedy konieczna musi być interwencja chirurgiczna, jednak w większości przypadków problemu można pozbyć się prostą, skuteczną, domową metodą. 

Przyczyny wrastającego paznokcia są różne. Czasami decydują czynniki genetyczne, ale nie bez znaczenia pozostają także środowiskowe, takie jak zbyt ciasne buty czy zły sposób obcinania paznokci. Warto dodać, że problem dotyczy najczęściej dużego palca u stopy, więc jest widoczny i wygląda wyjątkowo nieestetycznie. Nic dziwnego, że wiele osób chce raz na zawsze pozbyć się tej przykrej, bolesnej dolegliwości. 

Wrastające paznokcie można wyleczyć domowym sposobem

Aby pozbyć się wrastającego paznokcia, należy w pierwszej kolejności zmiękczyć skórę. Można wymoczyć stopy w siarczanie magnezu lub wodzie z mydłem. Następnie musimy użyć wacika. Bierzemy kawałek waty i zwijamy go w rulon. Wciskamy go między wrastający paznokieć a skórę. Jeśli w trakcie wykonywania tej czynności czujemy zbyt duży ból, konieczna będzie wizyta u lekarza. Z kolei jeśli ból nie doskwiera za bardzo, już po chwili powinniśmy odczuć ulgę. Wacik pozwoli zmienić kierunek wzrostu paznokcia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Łagodzenie bólu przy wrastającym paznokciu

Aby złagodzić ból, który towarzyszy wrastaniu paznokcia, trzeba nasączyć wacik octem jabłkowym i przyłożyć go na bolące miejsce. Ocet zapobiega infekcjom i można go bezpiecznie stosować kilka razy dziennie. Oprócz octu, można zastosować także olejek eukaliptusowy. Należy niewielką jego ilością nasmarować miejsce wrastania paznokcia. To również zmniejszy ból i zapobiegnie powstawaniu infekcji. Jeszcze inna metoda polega na pocieraniu miejsca plasterkiem cytryny, a następnie na zawinięciu go bandażem i zostawieniem na kilka godzin. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat w domu Justyny Steczkowskiej. Nie jest dobrze, ręce same opadają
2. Niestety, operacja zakończyła się niepowodzeniem. Rodzina przekazała wiadomość o śmierci Tomasza Sadowskiego 

Co ważne, należy jak najbardziej oszczędzać nogi. W domu można chodzić boso i trzeba koniecznie zrezygnować z noszenia ciasnych butów. A jeśli stan paznokcia będzie się pogarszać, należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ewa Szykulska jest nieuleczalnie chora. Mimo to nie zamierza się nad sobą użalać
  2. Nie żyje mężczyzna, który uratował życie młodym piłkarzom. Zmarł po długiej walce z chorobą
  3. Lekarze rozkładają ręce. Choroba Dody wymknęła się spod kontroli
  4. Pies w niesamowity sposób zatrzymał groźnego przestępcę. Nagranie ścina z nóg, obejrzało je ponad 5 milionów osób
  5. Żałobnikom z przerażenia stanęły serca. Podczas pogrzebu z trumny wydobyły się słowa, które zapamiętają na zawsze

Źródło: webniusy.com 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News