Twoje paznokcie zmieniły kolor? Lepiej od razu iść do lekarza, barwa może być objawem nieuleczalnej choroby

Twoje paznokcie zmieniły kolor? Lepiej od razu iść do lekarza, barwa może być objawem nieuleczalnej choroby Źródło: Pixabay/MariaGodfrida

Twoje paznokcie wyglądają inaczej niż dotychczas? Zmienił się ich kolor? Uważaj, to może oznaczać nie tylko brak witamin, ale również poważną nieuleczalną chorobę. Jeśli zauważyłeś u siebie dodatkowe objawy, natychmiast udaj się do lekarza. Nie ma na co czekać.

Paznokcie są odbiciem tego, w jakim stanie znajduje się nasz organizm. Analiza ich kształtu, budowy, a nawet koloru może nam dać znać o poważnych chorobach. Nie lekceważ takich znaków. Być może musisz natychmiast udać się do lekarza. Większość ludzi wie, że białe plamki na płytce paznokcia oznaczają brak witaminy E, jednak co z innymi ważnymi zmianami?

Twoje paznokcie zmieniły kolor? Uważaj, możesz być poważnie chory

Wiemy już, że białe plamki oznaczają brak witaminy E w organizmie. Jeśli nasze paznokcie odznaczają się wyjątkową łamliwością, możemy próbować je wzmocnić odżywkami. Jeśli zmieniły one jednak kolor, jesteśmy w o wiele poważniejszej sytuacji. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Często palacze skarżą się na żółte zabarwienie płytki paznokcia, co oczywiście jest wynikiem ich nałogu. Może ono również oznaczać grzybicę, zwłaszcza gdy mowa o paznokciach u stóp. Jeśli rzucenie nałogu nie pomoże, wtedy warto odwiedzić lekarza, który najprawdopodobniej przepisze nam leki doustne.

Jeśli płytka naszych paznokci natomiast zbladła oraz pojawiły się na niej rowki przebiegające poprzecznie, może to oznaczać tzw. paznokcie Terry'ego. Wyglądają one wtedy niczym matowe szkło, a w miejscu, gdzie płytka oddziela się od skóry, widać ciemny pasek. Często pojawiają się one u osób starszych, wtedy nie muszą świadczyć o chorobie, dlatego warto zwrócić uwagę na inne sygnały.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: samolot spadł w dużym polskim mieście. Polsat właśnie przekazał dramatyczne informacje

2. Minister Edukacji ogłosił wielkie zmiany od 1 września. Wielu rodziców jest oburzonych

Paznokcie Terry'ego pojawiają się, gdy cierpimy na schorzenia takie jak: cukrzyca, niewydolność serca, a nawet marskość wątroby. Mogą one również oznaczać zaburzenia odżywiania. Dlatego bardzo ważne, by nie lekceważyć tego typu zmian. Najlepiej jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Ten prawdopodobnie zleci badania, które pozwolą stwierdzić, czy na pewno dolega nam jakaś choroba. Dowiedz się również, dlaczego nigdy nie powinniśmy zamawiać w knajpach wody z cytryną.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znalazła w zeszycie mamy przepis na wafle sprzed 20 lat. Powróciły wspomnienia, najlepszy smak dzieciństwa
  2. Wybory prezydenckie 2020. Gwiazdy polskiego sportu tłumnie poszły do urn (FOTO)
  3. Właśnie wzięła nowonarodzone dziecko na ręce i poczuła przedziwną rzecz w brzuchu. Wezwano lekarza, przekazał porażające wieści
  4. Ola przypadkiem wzięła telefon męża i nagle zauważyła na ekranie rzecz, która ścięła ją z nóg. Niedługo potem na jaw wyszła piorunująca prawda
  5. RCB niespodziewanie wystosowało pilny apel do wszystkich Polaków. Nie chodzi o burze
  6. Katastrofa w Warszawie. Na ziemię runął samolot z kilkoma osobami na pokładzie, niestety są ranni

Źródło: ABC Zdrowie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News