Mężczyzna prawie umarł przez obgryzanie paznokci. Teraz ostrzega innych i pokazuje drastyczne zdjęcie

Mężczyzna prawie umarł przez obgryzanie paznokci. Teraz ostrzega innych i pokazuje drastyczne zdjęcie Źródło: YouTube / This Morning

Paznokcie były przyczyną bardzo poważnych komplikacji zdrowotnych u pewnego mężczyzny. 57-latek otarł się o śmierć, wszystko przez nieestetyczny nałóg obgryzania.

Paznokcie lepiej zostawić w spokoju. Boleśnie przekonał się o tym pewien mężczyzna, który otarł się o śmierć z powodu nieeleganckiego nałogu obgryzania. Teraz 57-latek głośno opowiada swoją historię, by ostrzec wszystkich przed niebezpieczeństwem.

Paznokcie były przyczyną poważnej infekcji organizmu

Mężczyzna oduczył się obgryzania paznokci raz na zawsze. Historia, która przydarzyła się Rickowi Kennedy, mrozi krew w żyłach. Z nieestetycznym nałogiem podgryzania płytki paznokciowej zmagał się od wielu lat. Pewnego dnia zauważył na swoim kciuku dziwny pęcherz. Udał się z nim do lekarza, a ten przepisał mu antybiotyk, który miał wyleczyć infekcję.

Niestety, lekarstwo okazało się nieskuteczne, a zakażenie szybko rozprzestrzeniło się niemal na cały organizm 57-latka. Pojawił się u niego tak intensywny ból górnej połowy ciała, że mężczyzna podejrzewał atak serca. Trafił do szpitala, gdzie stwierdzono sepsę. Miał tylko 50 procent szans na przeżycie.

- Nie pamiętam niczego, od kiedy po raz pierwszy zabrano mnie do szpitala. Pamiętam tylko, że pytałem pielęgniarkę czy mam umrzeć. To był straszy czas, przez który wpadłem w depresję przez tak długi pobyt w szpitalu. Chciałem tylko wrócić do domu, ale mieliśmy szczęście, że tak wielu ludzi mnie odwiedzało i pomagało wrócić do zdrowia - relacjonował Rick.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mężczyzna mógł umrzeć przez obgryzanie paznokci

To żona mężczyzny wezwała karetkę. Gdy wróciła do domu, zastała męża w dramatycznym stanie. Kobieta bardzo bała się o męża, jego stan był poważny.

- Do czasu, kiedy trafił do szpitala, wszytko rozlało się po ramionach i klatce piersiowej Rickiego. Był w okropnym stanie – nawet nie wiedział ile ma lat, ledwo mógł oddychać czy wstać. Nie sądziłam, że to przetrwa - wyznała żona 57-latka.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda. Zginął w wypadku, miał zaledwie 27 lat
2. Nie żyje legenda piłki nożnej. Grał w historycznym remisie Polaków na Wembley

Lekarze zdołali uratować życie mężczyzny. Po wyjściu ze szpitala jeszcze przez 2 miesiące zażywał antybiotyki. Teraz czeka go operacja obojczyka, która ma naprawić szkody, jakie infekcja wyrządziła w organizmie Rickiego. Mężczyzna głośno opowiada swoją historię, ku przestrodze dla wszystkich, którzy tak jak on obgryzają paznokcie. Okazuje się, że może to być śmiertelnie niebezpieczny nawyk.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fakt, o którym rząd milczy, w kontekście wzrostu emerytur. Najubożsi emeryci zostaną najbardziej pokrzywdzeni
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Prababcie miały świetny sposób, by pieczyste było soczyste. Wystarczy zrobić jedną ważną rzecz, a mięso będzie rozpływać się w ustach
  4. Kupiła i porównała kosmicznie drogi makowiec Gessler z ciastem z Biedronki. Niewiarygodne, czego zabrakło w droższym
  5. Kobieta dopiero w święta dowiedziała się, że została babcią. Nagrali jej reakcję, aż chce się płakać

źródło: Webniusy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News