Posłanka Krystyna Pawłowicz znana jest z ostrego języka i dużej aktywności na Facebooku. Jej wpisy są szeroko komentowane w mediach, choć ta podkreśla, że publikuje swoje prywatne opinie, a nie Prawa i Sprawiedliwości.

Tym razem posłanka Pawłowicz zdradziła, jak PiS może odebrać koncesję telewizji TVN i tym samym wyeliminować ją z rynku. Nie od dziś wiadomo, że posłanka nie darzy sympatią wspomnianej stacji. Dyskusja o TVN wywiązała się w związku z debatą nad sytuacją mediów publicznych i zapowiadanymi czystkami w TVP.

– Radzę wam, zajmijcie się TVN – napisał jeden z komentatorów.

Krystyna Pawłowicz odniosła się do komentarza i zapewniła, że wszystko należy robić „po kolei”. Według posłanki, w celu odebrania koncesji TVN, trzeba powołać się na przepisy o „zakazie szczucia grup społecznych, zakazie wprowadzania w błąd, zakazu wprowadzania w obieg „zepsutego”, fałszywego produktu (czyli informacji), zakazie demoralizacji, podważania zasad ustrojowych państwa i wzywania do obalenia demokratycznie wybranych władz”.

Posłanka przekonuje, że w razie stwierdzenia naruszenia wyżej wymienionych przepisów „będzie można/trzeba odebrać TVN-owi koncesję„.

– Nie będzie drwin z Polski i Polaków, prawo będzie stosowane – dodała Pawłowicz.

pawłowicz tvn

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

...

Zobacz również