Posłanka Krystyna Pawłowicz z PiS nie jest zadowolona z niektórych dziennikarzy TVP. Podpadł jej m.in Krzysztof Ziemiec po rozmowie z Ewą Kopacz oraz duet Kamila Osica-Marek Czyż za poranny przegląd prasy. Pawłowicz zaapelowała do Jacka Kurskiego. 

W styczniu dokonała się prawdziwa rewolucja w TVP. Odeszli dziennikarze przychylni poprzedniej władzy, a zatrudniono nowych, którzy sympatyzują z PiS. Szefem publicystyki w TVP Info został Michał Rachoń, były członek partii Jarosława Kaczyńskiego. Mimo to, posłanka Pawłowicz nadal ma zastrzeżenia. Chodzi o dziennikarzy, którzy pracowali w TVP przed zmianą władzy. Jeszcze niedawno Pawłowicz pisała tak:

– Za kilka dni będą już uczciwe przekazy informacyjne. Wyborcy dowiedzą się wreszcie, co robi dla nich rząd, Sejm i Prezydent, których wybrali. Pani J.Dobrosz-Oracz, p.Kraśko, p.Lewicka, p.Tadla, oboje Lisowie i reszta kłamczuchów dostaną skierowanie na kursy medialne resocjalizacyjne do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej do Torunia – pisała.

Teraz posłanka PiS postanowiła po raz kolejny podnieść temat TVP. Wciąż ma sporo zastrzeżeń.

– Poseł EWA KOPACZ znów „ciekawym” gościem w tv publicznej? A CO takiego interesującego wygłosiła ostatnio w Sejmie, lub zrobiła, że aż wypytywano ją w najlepszym czasie antenowym przez kwadrans, by usłyszeć od niej jak zwykle banały, że „ziemia jest okrągła”, a PIS i Szydło oraz J. Kaczyński to „źli ludzie”. Do telewizji publicznej wraca niestety jej „nowy” styl. A poranne TVP Info z panią Kamilą”Lewicką-w-stylu” Osicą i prowadzącym panem Czyżem nieznośnie i prymitywnie nawijającym i małpującym J. Kuźniara, zwłaszcza przy „przeglądzie” prasy, bardzo szczegółowym gdy idzie o publikacje Wyborczej, – są NIE DO OGLĄDANIA. Pani K. Osica przerywa rozmówcy, insynuuje, kieruje rozmowę tak, aby uzyskać jakąkolwiek krytykę rządu lub ministrów PIS lub cień „kłótni” w obozie władzy. Jest tak zafiksowana przeciwko PIS, że nie potrafi tego opanować w swej „obiektywnej” rozmowie młócce. Panie Prezesie Jacku Kurski, KIEDY ten tvn i wyborcza w telewizji publicznej się skończą? – napisała.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: se.pl

...

Zobacz również