Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS, która znana jest z ostrych, kontrowersyjnych wypowiedzi, znów szokuje. Tym razem postem na portalu społecznościowym uderzyła w Donalda Tuska. Oprócz niego, we wpisie wymieniła Aleksandra Kwaśniewskiego, czy Ryszarda Petru oraz kilku innych znanych polityków.

„Jelcyn, Kwaśniewski, Schulz, Juncker… itd, itd, itd. Mówią, że wielu głównych w UE… Międzynarodówka smakoszy procentów… Trudno się więc dziwić… Europa kielichem stoi… Ale wkrótce otrzeźwienie… Polacy, poza D. Tuskiem nie dają się jednak pijakom klepać po pyskach i – jak Petru czy Bieńkowska – obłapiać” – napisała Pawłowicz, stanowczo uderzając w przewodniczącego Rady Europejskiej. Zaskakujące słowa dotyczyły także popularnych polityków polskich oraz europejskich, których krytyka jest już typowa dla posłanki PiS.

Żadna z wymienionych w poście osób nie odpowiedziała jeszcze na słowa Krystyny Pawłowicz. Trudno sobie jednak wyobrazić, jak mieliby to zrobić, bo jej krytyka była niezwykle niekonwencjonalna. Nawet sama posłanka nie spodziewa się raczej komentarza stron uwzględnionych przez siebie w tekście i może dlatego wciąż nie przestaje używać ostrego języka.

...

Zobacz również