Pawłowicz dostanie podwyżkę! Inni emeryci mogą o niej tylko pomarzyć

Pawłowicz dostanie podwyżkę! Inni emeryci mogą o niej tylko pomarzyć Źródło: YouTube

Krystyna Pawłowicz jest od lat jedną z najbardziej znanych polityk w Polsce. Wszystko za sprawą kontrowersji, które co jakiś czas pojawiają się wokół jej osoby. Ostatnio media dowiedziały się o podwyżce, którą ta ma otrzymać. To wstrząsnęło internautami. Szczególni tymi, którzy tak jak ona, są obecnie na emeryturze.

Krystyna Pawłowicz jest w polskiej polityce od wielu lat. Popularność zawdzięcza kontrowersyjnym wypowiedziom, a także szokującemu zachowaniu, z których kojarzą ją media, a także internauci. Ci ostatni chętnie tworzą memy z jej udziałem.

Ostatnio do mediów trafiła informacja się o podwyżce, którą ta ma otrzymać. Jej emerytura znacznie wzrośnie.

Krystyna Pawłowicz - podwyższą emerytury dla posłanki

W 2018 Krystyna Pawłowicz ogłosiła, że wycofuje się z życia politycznego. Zrezygnuje więc z kandydowania w jesiennych wyborach do parlamentu. Oznacza to także koniec z pobieraniem poselskiej diety w wysokości około 10 tys. złotych.

Za co więc będzie żyła posłanka? Między innymi z emerytury. Obecnie przysługuje jej 4,5 tys. miesięcznie z ZUS-u. Kwota imponująca i zdecydowanie do pozazdroszczenia przez większość Polaków, którzy niejednokrotnie muszą radzić sobie za czterokrotnie niższe świadczenia. 

Co ciekawe, choć kwota jest imponująca - będzie jeszcze podwyższona. Niedługo w życie wchodzi waloryzacja, która ma zwiększyć emerytury wszystkich Polaków o 2,86 procent. Co to oznacza? Podwyżkę emerytury posłanki o dodatkowe około 130 zł.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Emerytura jak marzenie

"Super Express", który doniósł o wysokości emerytury, informuje także o miesięcznych przychodach Pawłowicz, które ta inkasuje wynajmując mieszkanie. To kolejne 600 zł, które co miesiąc otrzymuje od lokatorów. Posłanka jest także profesorem w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce. To zajęcie, które zdecydowanie opłaca się Pawłowicz. Jej umowa w publicznej uczelni gwarantuje wynagrodzenie na poziomie prawie 6 tys. złotych. 

Ostatecznie jej miesięczne przychody będą więc wynosić około 11 tys. złotych, o ile ta nie zdecyduje się poza polityką zająć inną branżą lub innym dodatkowym zajęciem. Większość polityków na emeryturze chętnie bierze udział w płatnych spotkaniach, na których dzieli się wiedzą zgromadzoną przez lata. Niektórzy również piszą książki. To dodatkowo zasila ich portfele. Być może i posłanka zdecyduje się na tego typu zajęcia w przyszłości.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Najmodniejsze sukienki dla kobiet po 50! Wyglądaj młodo i stylowo
  2. Najważniejszy bohater Rancza ma zjawiskowo piękną żonę! To sławna aktorka!
  3. Justyna Żyła opublikowała nagranie z żoną Wiśniewskiego. Dominika nie była zachwycona
  4. Producenci Kuchennych Rewolucji woleliby o tym nie mówić. Największe porażki
  5. Mężczyzna wdarł się na scenę na koncercie Natalii Kukulskiej. Ochrona była bezradna
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News