Posłanka Krystyna Pawłowicz w jednym ze swoich ostatnich postów na Facebooku zadała dosyć kontrowersyjne pytanie. Mianowicie polityk obozu władzy spytała „czy w Gdańsku mieszkają jeszcze Polacy”. Padły też słowa o „niemieckiej republice gdańskiej”.

Jak informowały media wcześniej, Trybunał Konstytucyjny miał niemałe problemy z organizacją 30-lecia istnienia z uwagi na to, że Sejm nie zwiększył budżetu instytucji.

Początkowo prezes Trybunału, Andrzej Rzepliński chciał zrezygnował z organizacji uroczystości, jednak pomocną rękę wyciągnął do niego prezydent Gdańska – Paweł Abramowicz, który korzystając z budżetu miasta sfinansował uroczystość (do wsparcia finansowego przyłączyły się także różnego typu fundacje).

Taki obrót sprawy nie spodobał się najwyraźniej posłance Krystynie Pawłowicz, która w ostrych słowach skrytykowała nie tylko Andrzeja Rzeplińskiego i Pawła Abramowicza, ale także mieszkańców Gdańska, którzy raczej nie mieli większego wpływu na tą konkretną decyzję swojego prezydenta.

z20856528qwpis-poslanki-pis-krystyny-pawlowicz

Post posłanki Prawa i Sprawiedliwości został przez nią usunięty po protestach m.in. radnych obozu władzy z Gdańska.

paw

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

...

Zobacz również