Już dzisiaj o godzinie 21:00 rozpocznie się mecz, który w Polsce budzi chyba największe emocje. W ramach drugiej kolejki Euro 2016 nasza reprezentacja zmierzy się z Niemcami. Jak to zwykle bywa w przypadku wielkich wydarzeń sportowych, za publiczne komentowanie biorą się osoby na co dzień niezwiązane z daną dyscypliną.

Ważne spotkania często stają się potencjalną okazją do zbicia kapitału politycznego. Choć kibice wielokrotnie już dawali wyraz swojemu niezadowoleniu z prób wypromowania się na meczach wygwizdując m. in. Donalda Tuska, Beatę Szydło, Bronisława Komorowskiego czy Andrzeja Dudę, to politycy dalej chętnie wypowiadają się na tematy sportowe. Nic więc dziwnego, że takie komentarze pojawiają się również podczas tak głośnej imprezy jak Euro 2016.

Głos w sprawie naszej reprezentacji w piłce nożnej zabrała również Krystyna Pawłowicz. Posłanka skrytykowała drużynę Adama Nawałki za to, że zagrała „za mało skutecznie w bramkach”. Pawłowicz poddaje również w wątpliwość, czy Robert Lewandowski występując w kadrze będzie dawał z siebie tyle, ile grając dla niemieckiego Bayernu Monachium. Na stwierdzenie jednej z komentujących, że sportowiec na boisku zawsze wychodzi po to, żeby wygrać odpowiedziała wymownie – jaka Pani naiwna.

Nie obyło się również bez wątku politycznego. Posłanka PiS określiła czwartkowe spotkanie Polska-Niemcy mianem meczu „Kaczyński-Tusk”. Jak dodała w komentarzu pod postem, „WSZYSTKO jest „polityczne”,a szczególnie sport wyczynowy”

źródło: facebook

 

Zobacz również