Partner Rabieja ma dość. Wysłał dane hejterów do prokuratury

Partner Rabieja ma dość. Wysłał dane hejterów do prokuratury Źródło: Wikimedia commons/Silar

Paweł Rabiej i jego partner na co dzień spotykają się z nienawiścią ze strony przeciwników środowiska LGBT. Tym razem jego mężczyzna powiedział "dość" i zgłosił sprawę do prokuratury.

Paweł Rabiej i jego partner ciągle spotykają się z hejtem i mową nienawiści. Groźby i obraźliwe komentarze w Internecie są dla nich chlebem powszednim. Internauci nie oszczędzają również partnera Rabieja. Michał Cessanis do pewnego momentu znosił obraźliwe słowa, ale ostatnio ich poziom przekroczył granicę jego cierpliwości.

Partner wiceprezydenta Warszawy nie miał zamiaru dłużej czekać i za pośrednictwem Facebooka poinformował wszystkich o powziętym przez siebie postanowieniu. Autorzy nienawistnych komentarzy nie mogą już czuć się bezkarni. Paweł Rabiej i jego partner wkraczają na drogę prawną.

Paweł Rabiej i jego partner doświadczają hejtu na co dzień. Sprawa trafi do prokuratury

Oburzony partner Pawła Rabieja napisał za pośrednictwem Facebooka:

- Nie pozwolę, żeby w państwie prawa, które to my utrzymujemy, bezkarnie ktoś nam groził. I nie pozwolimy, by ktoś nas obrażał. To oburzające. Przyzwolenie na oczernianie ludzi, dzielenie ich na lepszych i gorszych jest w Polsce powszechne. I przybiera na sile. Trzeba to powstrzymać – napisał w mediach społecznościowych Michał Cessanis.

Sprawa nie ma już rangi publicznej debaty. Zajmie się nią prokurator. Hejterzy nie mogą czuć się bezkarnie.

Michał Cessanis złożył zawiadomienie do prokuratury

Zawiadomienie do prokuratury wraz z danymi autorów komentarzy zostało wysłane listem poleconym. Partner Pawła Rabieja powiedział głośno, że nie pozwoli, aby w państwie prawa środowisko LGBT spotykało się z groźbami karalnymi. 

- To oburzające. Przyzwolenie na oczernianie ludzi, dzielenie ich na lepszych i gorszych jest w Polsce powszechne. I przybiera na sile. Trzeba to powstrzymać - napisał na Facebooku.

Paweł Rabiej i jego partner mają nadzieję, że podjęcie radykalnych kroków zmniejszy skalę mowy nienawiści. Codziennie w Polsce obrażane są tysiące osób ze względu na swoją orientację czy kolor skóry.

źródło: Na Temat

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News