Lider Kukiz’15 opublikował zdjęcie, na którym widać barierki rozstawione przy sejmowym hotelu. Jego zdaniem to znak, że władze Prawa i Sprawiedliwości szykują się do ostrego starcia ze zwolennikami opozycji.

Kukiz wzywa do opamiętania obie strony konfliktu. Obawia się on powtórki z tego, co działo się przy sprawie Trybunały Konstytucyjnego.

Sytuacja bardzo podobna do tej przy Trybunale Konstytucyjnym ale chyba większa jest dziś determinacja opozycji totalnej – napisał Paweł Kukiz.

Jego zdaniem wyjściem z sytuacji mogłoby być referendum w sprawie nowelizacji przepisów dotyczących Sądu Najwyższego. Zapowiada on, że w przeciwnym razie w tym tygodniu będziemy świadkami dantejskich scen pod Sejmem.

Oni żyli w przekonaniu, że rządzić będą wiecznie a w związku z tym nie chcieli sami siebie ograniczać nową ustawą referendalną. PiS w tej kwestii również odleciał – pewni są, że ich rządy potrwają jeszcze przynajmniej dwie kadencje. Jeśli i oni nie zmienią ustawy o referendum to już za dwa lata mogą zamienić się z PO miejscami i krzyczeć w środku nocy pod Sejmem „demokracja” – grzmi lider Kukiz”15.

facebook.com/kukizpawel/


źródło: facebook.com/kukizpawel

...

Zobacz również

Zobacz również