Koniec Pawła Kukiza jako antysystemowca. Wystartuje z list PSL

Koniec Pawła Kukiza jako antysystemowca. Wystartuje z list PSL Źródło: Flickr/DrabikPany

Paweł Kukiz, wchodząc do sejmu ze swoim ruchem Kukiz'15, rozbudził nadzieję antysystemowców. Wiele osób liczyło, że powstanie nowa siła, która będzie w stanie zaszkodzić blokowi PiS - PO. Okazało się, że słynny muzyk będzie teraz startował z list PSL.

Paweł Kukiz w ostatnim czasie traci poparcie. Według najnowszych sondaży, w przypadku samodzielnego startu są niskie szanse na wejście do sejmu - a kolejną przesłanką ku temu były wybory do europarlamentu. Wiadomo, że ruch znanego muzyka prowadził rozmowy m.in. z PiS, Konfederacją czy Bezpartyjnymi samorządowcami. Rozmowy z partią rządzącą szybko upadły - Paweł Kukiz mówił, że jego oczekiwania rozmijają się planami Jarosława Kaczyńskiego. Z Konfederatami zostały zerwane "w trosce o zdrowie psychiczne", natomiast Bezpartyjni zdecydowali się na samodzielny start. Aby ratować swoje ugrupowanie, lider antysystemowego ugrupowania zdaje się przeczyć własnym ideom i wystartuje w koalicji z PSL.

Koalicja się nie udała. Zamiast tego Paweł Kukiz wystartuje z list PSL

Charyzmatyczny muzyk już niedawno zapowiedział z kim wystartuje - zamieszczając na Facebooku swój utwór ze zdjęciem kobiet ubranych w stroje ludowe. Krótki materiał opatrzył opisem, w którym stwierdził, że to jest odpowiedź na pytanie "z kim pójdzie do wyborów". Było to oczywiste mrugnięcie okiem w stronę Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W ostatnim czasie PSL przechodziło przez kryzys tożsamościowy. Do tej pory przez ekspertów i obserwatorów sceny politycznej było uważane za partię, która zawsze podłącza się pod ugrupowanie mające większość w sejmie. Ponadto miało stały elektorat, opierający się głównie na konserwatywnych mieszkańcach wsi i rolnikach. Start w wyborach do europarlamentu w liberalnej Koalicji Europejskiej doprowadził do rozłamu w klubie, jak i do odejścia sporej części elektoratu, który było przeciwko postulatom społecznym KE.

Ostatecznie okazało się, że koalicji między Kukiz'15 a PSL nie będzie. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak Kamysz zapowiadał, że ma z Kukizem "mają wspólne punkty programowe". Jednak jak podaje Marek Sawicki - koalicja jest niemożliwa. Nie wyklucza to jednak współpracy, która zostanie zawiązana.

- Kukiz'15 zdecydował się kandydować na listach Polskiego Stronnictwa Ludowego - przyznał dzisiaj na antenie radia Marek Sawicki. Oznacza to, że start Pawła Kukiza z list PSL został oficjalnie potwierdzony.

Oburzenie antysystemu. Ważne osoby odchodzą z ruchu, wyborcy są wściekli

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Pierwszy dzień, kiedy Paweł Kukiz ogłosi oficjalnie w komunikacie dla mediów, że Kukiz'15 startuje z list PSL, to będzie mój ostatni dzień w Kukiz'15 - tak zapowiedział wiceszef klubu Pawła Kukiza, Jerzy Kozłowski.

W związku najnowszymi doniesieniami wszystko wskazuje na to, że w już i tak przetrzebionym po podbieraniu posłów przez PiS klubie, będzie jeszcze mniej kandydatów. Ruch Kukiz'15 rozpada się w oczach i pozostali w nim posłowie, będą startowali na listach Polskiego Stronnictwa Ludowego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ojciec zażartował z córki w wyjątkowo okrutny sposób. Jednak to jej reakcja odbiera mowę
2. Rekordowa podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął propozycję resortu

Wyborcy nie ukrywają swojego oburzenia. Twitter dzisiaj rano zasypały memy i posty uderzające w osobę Pawła Kukiza i krytykujące jego decyzję. Przypomniano także słowa polityka, który nazwał kiedyś Polskie Stronnictwo Ludowe "zorganizowaną organizacją przestępczą". Wielu z nich nie ukrywa, że utraciło zaufanie do muzyka i więcej nie odda na niego głosu.

NAJLEPSZE NEWSY DNIA:

  1. Renata Beger zmieniła się nie do poznania. Nie uwierzycie, jak teraz wygląda! Legenda Samoobrony nie przypomina dawnej siebie
  2. Małgorzata Kożuchowska znika z TVN! Władze podjęły OSTATECZNĄ decyzję. Fani zaniepokojeni
  3. 14-letnia uczennica podstawówki urodziła. To co stało się później nie mieści się w w głowie
  4. Jak zmarł Zbigniew Wodecki? Przyczyny śmierci muzyka
  5. Pies zaalarmował spacerowiczów i zaprowadził do lasu. Wtedy ich oczom ukazał się makabryczny widok

Źródło: Dziennik Łódzki, TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News