romuald lipko i paweł kukiz
Facebook/Budka Suflera
Aleksandra Bolko - 7 Lutego 2020

Paweł Kukiz opłakuje śmierć Romualda Lipki. Jego słowa wyciskają łzy z oczu, nikt nie spodziewał się takiego wyznania

Paweł Kukiz w czułym wpisie pożegnał Romualda Lipkę, współzałożyciela Budki Suflera. Lipko był wielkim muzykiem, który zmagał się z chorobą nowotworową. Zmarł 6 lutego.

Paweł Kukiz w emocjonalny sposób pożegnał się ze zmarłym muzykiem. Romuald Lipko zmarł 6 lutego, przegrywając walkę z nowotworem. Śmierć nadeszła niespodziewanie, kolejny koncert miał zagrać 14 lutego w Lublinie. Wielu artystów również zamieściło wpisy i kondolencje.

katarzyna w. zabiła córkęOstatni wywiad z Katarzyną W. nie mieści się w głowie. Skandaliczne słowa o zamordowanej MadziCzytaj dalej

Paweł Kukiz żegna muzyka

Romuald Lipko był współzałożycielem grupy Budka Suflera, a po odejściu Krzysztofa Cugowskiego został frontmanem. Polityk i wokalista zamieścił bardzo emocjonalny wpis, w którym żegna się z legendą:

- Do dziś znam na pamięć muzę i teksty z kultowej płyty Budki Suflera 'Cień Wielkiej Góry'... 1975 rok... I pewnie nigdy już nie zapomnę... Powoli kończy się pewna epoka... Codziennie jakaś część mojego świata odchodzi... Coraz szybciej, nieubłaganie... Prawdziwa muzyka tłumi smutek przemijania, bo przywraca wspomnieniem czas, który minął... Z całego serca dziękuję Ci za nią... R.I.P - napisał.

Dodał jeszcze jeden z tekstów Budki Suflera:

- Czy Tam jest także cisza jezior ? Czy Tam jest także ptaków śpiew? Czy Tam jest także dziecka płacz? Czy Tam jest także zieleń drzew?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Anna JantarPrzed śmiercią Romuald Lipko wyjawił dotąd nieznane fakty. Zdradził jak naprawdę wyglądały ostatnie chwile Anny JantarCzytaj dalej

Odeszła kolejna legenda

Lipko to dla polskiej sceny muzycznej bardzo zasłużona osoba. Był współzałożycielem jednego z najbardziej legendarnych zespołów, Budki Suflera. Był kompozytorem największego hitu zespołu, przepięknej ballady "Jolka, Jolka, pamiętasz". Jest również autorem ogromnych hitów takich jak: "Nic nie może wiecznie trwać" Anny Jantar, "Dmuchawce latawce wiatr" i "Malinowy król" z repertuaru Urszuli czy też "Aleja Gwiazd".

O jego śmierci poinformował zespół na facebookowym profilu.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje lider Budki Suflera. Muzyk zmagał się z nowotworem, miał 69 lat
2. Przyczyna śmierci Lipko była inna? Ujawniono na co naprawdę zmarł, informacje porażają

- Romuald Lipko nie żyje. Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów. Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pierwsze objawy miażdżycy mózgu. Jej powikłania są niezwykle niebezpieczne
  2. Śmierć polskiego sportowca. Osierocił trójkę dzieci
  3. Łzy same lecą. Romuald Lipko nie spełnił swojego ostatniego marzenia, zabrakło 7 dni
  4. Hitowy show Polsatu jest oszustwem? Uczestnik przypadkiem się wygadał, będzie afera
  5. Dramat Maryli Rodowicz. Najpierw zmarło jej dziecko, potem nadszedł kolejny cios

Ryby szkodząJesz ryby? Koniecznie unikaj niektórych popularnych gatunków, są wyjątkowo szkodliwe dla zdrowiaCzytaj dalej

źródło: Wiadomości WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News