Kukiz o rozmowach z Kaczyńskim. "Chce upisić Polskę na wzór bolszewicki"

Kukiz o rozmowach z Kaczyńskim. "Chce upisić Polskę na wzór bolszewicki" Źródło: Flickr/Piotr Drabik

Paweł Kukiz jako muzyk rockowy nie przebiera w słowach również w polityce. Po rozmowach z wieloma potencjalnymi koalicjantami, zdradził szczegóły negocjacji. Bardzo niepochlebnie wyraził się o Jarosławie Kaczyńskim, z kolei na Konfederację brak mu było słów.

Paweł Kukiz ma przed zbliżającymi się wyborami nie lada zagwozdkę. Ostatnie wybory do Parlamentu Europejskiego przekonały, że ugrupowanie muzyka walczy ze stopniowo coraz mniejszym poparciem. Zaczęły się więc gorączkowe poszukiwania koalicjantów. Negocjowano m.in. z PSL, Konfederacją, Bezpartyjnymi Samorządowcami oraz Prawem i Sprawiedliwością. Muzyk nie krył rozczarowania rozmowami z dwiema poszczególnymi grupami.

Paweł Kukiz ostro o Kaczyńskim "Chce upisić Polskę na wzór bolszewicki"

Lider ruchu Kukiz'15 przyznał, że chciał negocjować z PiS, bo uzyskanie dobrego wyniku z partią rządzącą mogłoby pozwolić na zmiany w ordynacji wyborczej. Jednak Jarosław Kaczyński kategorycznie odrzucił pomysły muzyka, co ten niezwykle ostro skomentował w mediach społecznościowych.

- Chce upartyjnić (czytaj „upisić”) Państwo na wzór bolszewicki. I – przysięgam – nie pisze tego złośliwie. Prezes tak centralizuje Państwo, że wkrótce samorządy zostaną poddane kontroli „jedynie słusznej partii” a prezydenci, burmistrzowie i wójtowie podlegać będą wojewodom mianowanym bezpośrednio przez Zakon PiS - pisał wyraźnie zawiedziony polityk.

Paweł Kukiz "w trosce o zdrowie psychiczne" zrezygnował z rozmów z Konfederacją

Nie najlepiej poszły również rozmowy z Konfederacją. Koalicję, którą łączą bardzo konserwatywne poglądy, mogliśmy zapoznać już w wyborach do europarlamentu, w trakcie których popisali się wieloma incydentami takimi jak założenie jarmułki przez Konrada Berkowicza swojej konkurentce z partii rządzącej. To też rozmowy między Kukiz'15, a Konfederacją nie poszły najlepiej.

- Rozmowy z Panami Mentzenem, Kuleszą, Kułakowskim, Braunem i Panią Godek odbywały się w takim „klimacie” i tonie, że w trosce o uratowanie resztek zdrowia psychicznego przestałem w nich uczestniczyć i oddelegowałem do ich prowadzenia posłów - napisał na Facebooku Paweł Kukiz.

Z kim do wyborów pójdzie Paweł Kukiz? Wygląda na to, że jest już kandydat

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ponadto ugrupowanie Pawła Kukiza prowadziło rozmowy z PSL oraz Bezpartyjnymi Samorządowcami. Jednak ta druga grupa zdecydowała się na samodzielny start. Pozostało więc Polskie Stronnictwo Ludowe, które straciło sporo poparcia, po tym, jak dołączyli do "Koalicji Europejskiej", która światopoglądowo nie odpowiadała dotychczasowemu elektoratowi PSL.

Paweł Kukiz zdecydował się też odpowiedzieć dziennikarzom, którzy pytali, z kim ostatecznie jego ugrupowanie ruszy do wyborów. Zamieścił pod postem film ze swoim utworem oraz kobietami ubranymi w stroje ludowe - co ma być oczywistą wskazówką, że koalicjantem Kukiz'15 będzie właśnie PSL.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż wysłał Marcie sms-a z Anglii. Zatkało ją, gdy zobaczyła treść wiadomości
2. Dostaniesz kolejną trzynastą emeryturę! Jest tylko jeden warunek

Źródło: Facebook/PawełKukiz

Źródło: 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wnuczka znanego aktora TVP zmaga się z nieuleczalną chorobą. ”Człowiek o tej chorobie nic nie wie, dopóki się z nią nie zetknie”
  2. Nie żyje legendarny aktor "Złotopolskich". Tysiące Polaków pogrążyło się w żałobie
  3. Polsat poinformował o koszmarnych wydarzeniach za granicą. 9 osób zamordowanych, 26 rannych
  4. Złodzieje okradli żonę gwiazdora. "Niewybaczalny grzech", nie wiedzą z kim zadarli
  5. Magda zauważyła dziwne zachowanie swoich sąsiadów. Gdy poszła w odwiedziny, odkryła ich najintymniejszy sekret

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News