Doktor Grzesiowski zdradził prawdę o wprowadzaniu zakazów. Polacy nie mieli pojęcia

Doktor Grzesiowski zdradził prawdę o wprowadzaniu zakazów. Polacy nie mieli pojęcia Źródło: Twitter.com grzesiowski_p

Paweł Grzesiowski wyznał prawdę o wprowadzaniu zakazów w związku z pandemią koronawirusa. Immunolog oraz ekspert profilaktyki zakażeń przekazał informacje, o których wielu Polaków nie miało pojęcia. Konsekwencje naszych działań mogą mieć opłakane skutki.

Paweł Grzesiowski to immunolog i wykładowca Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP w Warszawie. Specjalista ujawnił niedawno prawdę o systemie wprowadzania zakazów z powodu pandemii koronawirusa. Ekspert przestrzega przed zbytnim entuzjazmem w kwestii pokonania zagrożenia. Konsekwencje naszych nierozważnych działań mogą być opłakane.

Paweł Grzesiowski wyznał prawdę o zakazach

Immunolog, wykładowca i ekspert w dziedzinie zdrowia publicznego od samego początku pojawienia się zagrożenia epidemicznego w Polsce, zabiera głos w mediach w sprawie rozwoju pandemii i skutków prewencyjnych działań, jakie podjął rząd w celu ograniczenia ekspansji wirusa SARS-CoV-2 na terenie naszego kraju.

Niedawno ekspert ujawnił prawdę o wprowadzeniu zakazów na czas wzmożonego rozwoju pandemii. Według doktora Grzesiowskiego, tzw. lockdown, czyli m.n. domowa kwarantanna oraz surowy reżim sanitarny, który zaleca sanepid, mogą znacznie spowolnić rozwój pandemii, ale nie wyeliminują całkowicie zagrożenia.

Doktor Paweł Grzesiowski apeluje, by wciąż zachować rozsądek

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Grzesiowski przekonuje, że stopniowe odmrażanie gospodarki musi odbywać się w bardzo kontrolowanych warunkach, inaczej szybko doprowadzi do ponownego gwałtownego wzrostu liczby zakażeń, a co za tym idzie do paraliżu służby zdrowia i zwiększonej umieralności z powodu komplikacji po zachorowaniu na Covid-19.

- Lockdown zredukował liczbę zakażeń o 80-90%, ale ważne, aby przy odmrażaniu nie stał się pułapką, bo niewiele osób nabyło odporność, co umożliwia wirusowi ponowne uderzenie. Lockdown to unik, gra na spowolnienie, a nie zwycięstwo nad wirusem - napisał doktor Paweł Grzesiowski na swoim koncie na Twitterze.

Dzisiaj grzeje: 1. Choroba nowotworowa okazała się nie do pokonania. Media obiegła właśnie wiadomość o bolesnej śmierci, miliony fanów pogrążone w żałobie

2. Ministerstwo zdrowia niespodziewanie wprowadziło ważną zmianę. Kluczową wiadomość mogą otrzymać tysiące Polaków

Niedawno doktor Grzesiowski instruował Polaków w mediach społecznościowych, by stosowali w codziennym życiu zasadę "czterech zet" opartą na zaleceniach sanepidu. Ekspert przekonywał, że dzięki jej zastosowaniu, możemy zminimalizować ryzyko zakażenia się wirusem SARS-CoV-2 i znacznie poprawić bezpieczeństwo, zarówno swoje, jak i innych osób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cudowny przepis na pierogi po polsku, pyszniejsze niż ruskie. Tajemnicą jest obłędny farsz
  2. Ukochana Grzegorza Krychowiaka nie próżnuje. Nie tak dawno pokazywała biust, dzisiaj czaruje nogami (FOTO)
  3. Tysiące osób nie uniknie opłaty za czas kwarantanny. Sytuacja jest coraz trudniejsza, Polacy dostają przesyłki o wymownej treści
  4. Pilne ostrzeżenie, wykryto niebezpieczne bakterie. Korzystanie z wody może być fatalne w skutkach
  5. Polacy masowo otrzymują SMS-a o jednej treści. Wystarczy kilka sekund, żeby stracić swoje pieniądze
  6. Wstrząsające nagranie z monitoringu windy. Kamera nagrała, co babcia robi biednemu dziecku

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News