Miażdżące słowa Domagały o politykach i artystach. Wielu Polaków się wścieknie

Miażdżące słowa Domagały o politykach i artystach. Wielu Polaków się wścieknie Źródło: Screen YouTube

Paweł Domagała na co dzień zajmuje się muzyką i nie miesza się w politykę. Tym razem postanowił wypowiedzieć się na temat posłów i artystów, którzy często o nich rozprawiają. Wielu Polaków może być wściekłych za te miażdżące słowa muzyka.

Paweł Domagała jest jednym z najpopularniejszych muzyków oraz aktorów w kraju. Jego ostatni hit "Weź nie pytaj" rozbrzmiewa we wszystkich stacjach radiowych w całym kraju. Bardzo szybko pnie się na sam szczyt list przebojów. Zazwyczaj muzyk nie zajmuje się polityką publicznie, ale tym razem postanowił zrobić wyjątek.

Paweł Domagała o polityce i artystach

W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" muzyk komentuję zachowanie niektórych artystów. Według niego to bardzo źle, że angażują się oni tak bardzo w politykę. Niektórzy również dopatrują się w tekście jego najnowszej piosenki politycznych znaczeń. W przeboju "Weź nie pytaj" możemy usłyszeć "Wolności ja nie chcę” i  „Nie chcę żyć polityką, kiedy tłumy na mieście, ja córkom zrobię jeść". Krytycy artysty doszukują się w tym podtekstu politycznego. Paweł Domagała absolutnie się z tym nie zgadza i mówi: - Jeżeli ktoś wyrywa z kontekstu słowa „wolności ja nie chcę” i odnosi je do obecnej sytuacji politycznej, to sam musi się czuć bardzo zniewolony - mówi piosenkarz.

Polityka nie powinna zdominować naszego życia. Wzruszająca wypowiedź piosenkarza

Domagała interesuje się polityką, jednakże dystansuje się od niej, jak tylko może i na pewno nie chce, aby jego piosenki miały taki podtekst. Uważa, że inni ludzie mają więcej do powiedzenia w tej sprawie niż on, a politycy nie powinni zdominować naszego życia: - Powinniśmy patrzeć politykom na ręce, ale nie powinniśmy im pozwolić zdominować naszego życia. Nie uważam też, że aktorzy czy muzycy mają kompetencje, by mówić ludziom, na kogo powinni głosować. Piekarz, który zatrudnia kilkanaście osób, ma do tego większy mandat niż ja - mówi Paweł Domagała.

Stuhr obrywa od Domagały

Muzyk wypowiada się również na temat innych artystów. Szczególnie swoje słowa kieruje do Macieja Stuhra, który bardzo angażuje się w politykę i łączy swój zawód z różnymi akcjami wymierzonymi w PiS. Jak to powiedział:DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Podobne zarzuty zgłaszał Maciej Stuhr pod adresem „Początku” , czyli tegorocznego hymnu Męskiego Grania. Jego zdaniem w tych czasach nie powinno się śpiewać tekstu, który brzmi: „Nie chcę iść pod wiatr, gdy wieje w dobrą stronę”. Uważam, że to już jakiś rodzaj patologii w myśleniu o rzeczywistości - powiedział muzyk. Wielu internautów ma mu to za złe, że nie chce pomóc tak, jak inni w walce z Prawem i Sprawiedliwością. Artyści z całego kraju angażują się w różne akcje takie jak "Czarny Protest" czy "Ratujmy Dziki". Chcieliby, aby kolejny muzyk zaangażował się w to. On jednak nie ma na to chęci. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Polska celebrytka ma guza mózgu. O jej walce z chorobą mówi już cały świat
  2. Jak mieszka Kuba Wojewódzki? Maksymalnie luksusowo
  3. Co się dzieje ze Sławomirem?! Gwiazdor zasłużył sobie na to
  4. Kinga Duda wyrosła na piękną kobietę. Czym się teraz zajmuje?
  5. Małgorzata Braunek zmagała się z ciężką chorobą przez wiele lat. Na to samo zmarła Kora
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News