Kolejna dymisja w rządzie PiS stała się faktem! Premier nie ustąpił

Kolejna dymisja w rządzie PiS stała się faktem! Premier nie ustąpił

Paweł Chorąży jeszcze do wczoraj pełnił ważną funkcję wiceministra inwestycji i rozwoju, jednak właśnie zapadła szokująca decyzja - mężczyzna został zdymisjonowany. Wiceminister miał się zagalopować w swoich wypowiedziach, czego przebaczyć nie mógł premier Morawiecki. 

Paweł Chorąży jeszcze do niedawna pełnił ważną funkcję w szeregach rządu Prawa i Sprawiedliwości. Mężczyzna zajmował stanowisko wiceministra inwestycji i rozwoju na które mianowany został w styczniu tego roku. Jak widać długo stanowiska mu się utrzymać nie udało, bo dzisiaj został dymisjonowany za swoje kontrowersyjne wypowiedzi dotyczące polityki migracyjnej. Po tym wystąpieniu premier Mateusz Morawiecki podjął ostateczną decyzję o jego dymisji.

Paweł Chorąży kontrowersyjnie o imigrantach

Niedawno miejsce miała debata "Jakiej polityki integracyjnej potrzebuje Polska?". To właśnie na niej wiceminister inwestycji i rozwoju nieco się zagalopował i stwierdził, że "napływ imigrantów do naszego kraju musi wzrosnąć, żeby utrzymać wzrost gospodarczy". Miał zabrać głos również w sprawie repatriantów ze wschodu, a media relacjonują, że mężczyzna miał określić tę sprawę jako trudną pod względem językowym i logistycznym, lecz biorąc pod uwagę kwestię finansową, bardziej opłaca się do naszego kraju sprowadzić imigrantów z Azji i Ukrainy. Po całej debacie Chorąży wystosował oficjalnie oświadczenie w którym informował, iż jego wypowiedzi "nie są oficjalnym stanowiskiem rządu", czego większość domyślała się jeszcze przed zamieszczeniem tej informacji. Natychmiast pojawiły się głosy, że wobec mężczyzny mogą zostać wyciągnięte poważne konsekwencje i ostatecznie rzeczywiście do tego doszło.

Paweł Chorąży dymisjonowany

Polityk starał się ratować sytuację wyjaśnieniami dotyczącymi swojej wypowiedzi. Podkreślał, iż polityka imigracyjna powstaje we współpracy kilku resortów. - Do jej przyjęcia przez rząd jest jeszcze daleka droga. Rozwiązania przygotowywane przez ministerstwo odnoszą się do gospodarki, w tym potrzeb rynku pracy. Spotkanie, w którym uczestniczyłem, było jednym wielu przeprowadzonych w ramach debaty publicznej nad propozycjami polityki migracyjnej - próbował tłumaczyć się polityk. Dopisał również, iż przeprasza wszystkich, którzy mogli poczuć się urażeni jego wypowiedziami. - W sprawie polityki migracyjnej nie zamierzam nawet o milimetr zmieniać twardego stanowiska mojego poprzednika Mariusza Błaszczaka. Przy całym szacunku dla Pana wiceministra Chorążego, proszę traktować jego głos jako »akademickie dywagacje«, a nie jako stanowisko rządu - skomentował sprawę szef MSWiA Joachim Brudziński. Te wszystkie słowa nic jednak nie dały. Wiceministrowi nie udało się ocalić swojego stanowiska. Teraz premier Mateusz Morawiecki oficjalnie potwierdza zdymisjonowanie wiceministra inwestycji i rozwoju. - Jest dymisja pana ministra Chorążego. Pan minister zdecydowanie zagalopował się w niektórych swoich wypowiedziach i to tyle, co mogę powiedzieć, bo to tematyka bardzo ważna.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Kaczyński i Morawiecki tego nie nadrobią. Ogromne straty w oczach wyborców
  2. ZUS bije na alarm! Nie wierzcie w te wiadomości, stracicie mnóstwo pieniędzy
  3. Ojciec Rozenek włącza się do awantury z Rusin! Nie zostawił na niej suchej nitki
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu