Po śmierci Adamowicza są kolejne zatrzymania! Straszne, to dzieje się na naszych oczach

Po śmierci Adamowicza są kolejne zatrzymania! Straszne, to dzieje się na naszych oczach

Paweł Adamowicz mógł być niejedyną ofiarą zamachu na swoje życie. Okazuje się, że ofiarami szaleńców mogli zostać inni prezydenci miast, a nawet sama głowa Państwa. Szybka reakcja służb pomogła dopaść niebezpiecznych sprawców.

Paweł Adamowicz, który zmarł w poniedziałek 14.01, stał się tematem wielkiej dyskusji dotyczącej bezpieczeństwa przedstawicieli władz państwowych. Morderstwo prezydenta Gdańska wzbudziło wielkie emocje, a kondolencje płynące z całej Polski pełne są uczuć i smutku, jaki wzbudziło niespodziewane odejście polityka. Niestety, ale ofiarami potencjalnych morderców w ciągu ostatniej doby mogli paść także inni przedstawiciele władz lokalnych, jak też prezydent Polski. Szybka reakcja policji i służb pozwoliła zapobiec tragedii.

Paweł Adamowicz nie żyje. Wielkie emocje po śmierci polityka

Morderstwo Adamowicza w trakcie 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wstrząsnęło opinią publiczną. Napastnik, 27-letni Stefan W. z zimną krwią, na oczach tłumu skierował nóż prosto w bezbronnego polityka, który uczestniczył w charytatywnej akcji. Pomimo szybkiej reanimacji, prezydent jednego z największych miast Polski zmarł po wielogodzinnej walce o jego życie. Reakcja Polaków po śmierci prezydenta Gdańska nie była jednoznaczna. Wśród głosów wsparcia, kondolencji i żałoby nie zabrakło mowy nienawiści, hejtu, gratulacji skierowanych w stronę zamachowca, a nawet planów uśmiercenia kolejnych polityków.

Czy tragiczny scenariusz mógł się powtórzyć?

Przypomnijmy, że tuż przed śmiercią Paweł Adamowicz otrzymywał swoiste zapowiedzi tego, co może się z nim zdarzyć, jak chociażby swoisty akt swojego zgonu, autorstwa Młodzieży Wszechpolskiej. Wtedy prokuratura zlekceważyła groźby, dając zapewnienie, że materiały miały charakter humorystyczny i informacyjny. Teraz, po tym, jak prezydent Gdańska zmarł, śledczy nie lekceważą sygnałów dotyczących zagrożeń, w jakim mogą znaleźć się inni przedstawiciele władz lokalnych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Wczoraj schwytano trzech mężczyzn, którzy na forum publicznym grozili prezydentowi Olsztyna, Wrocławia, Poznania i Polski. - Nie ma i nie będzie przyzwolenia na słowa nienawiści! Policjanci z KWP Olsztyn-Cyber i KMP Olsztyn zatrzymali 24-latka, który na forum internetowym groził Prezydentowi Olsztyna - napisali policjanci po schwytaniu mieszkańca Olsztyna, który odgrażał się prezydentowi swojego miasta. Kolejni zatrzymani, to 72-letni mieszkaniec Warszawy i 41-letni Poznaniak. Pierwszy z mężczyzn rozsyłał telefoniczne groźby mówiąc "Zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda". Mieszkaniec Wielkopolski w swoich groźbach zaczął atakować prezydenta Wrocławia i Poznania. Został bardzo szybko zatrzymany przez poznańskich stróżów prawa, którzy nie mieli wątpliwości co do możliwości popełnienia przez mężczyznę czynu zabronionego. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Gdzie mieszka Dorota Wellman? Opadną wam szczęki
  2. Chylińska nigdy nie mówi o swoim mężu. Właśnie ujawniono dlaczego
  3. Ważny, dramatyczny APEL TUSKA po ataku na Adamowicza!
  4. Ważne słowa Andrzeja Dudy po śmierci Pawła Adamowicza. Wszyscy powinni je zapamiętać
  5. OHYDA! Chuligani wybili szyby w mieszkaniu syna Donalda Tuska, PiS właśnie uczynił ich życie niebem
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News