Prokuratura właśnie podała szczegółowo jak zginął Paweł Adamowicz

Prokuratura właśnie podała szczegółowo jak zginął Paweł Adamowicz Źródło: yt/natemat.pl

Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek. Prokuratura zbadała każdy szczegół z ataku na prezydenta Gdańska i podała wyniki sekcji zwłok. Znamy już bezpośrednią przyczynę zgonu polityka.

Paweł Adamowicz zmarł po brutalnym ataku Stefana W. Mężczyzna wtargnął na scenę i trzykrotnie ugodził mężczyznę w okolicę brzucha. Pomimo wielogodzinnej operacji i starań lekarzy, prezydent zmarł w miniony poniedziałek. Prokuratura podała dzisiaj wyniki sekcji zwłok.

Na co zmarł Paweł Adamowicz? Prokuratura prowadzi śledztwo, są ustalenia

Prokuratura podała bezpośrednią przyczynę śmierci Pawła Adamowicza
- Bezpośrednią przyczyną śmierci Pawła Adamowicza był wstrząs krwotoczny. Prezydent Gdańska prawdopodobnie został ugodzony nożem trzy razy: raz w obrębie klatki piersiowej (okolice serca) oraz dwa razy w brzuch. Adamowicz miał również dwukrotnie przebity nadgarstek lewej ręki, co zdaniem prokuratury świadczy o "odruchu obronnym" - poinformowała podczas konferencji prasowej Grażyna Wawryniuk z prokuratury okręgowej w Gdańsku.
Ustalenia śledczych wskazują, że mężczyzna bronił się przed atakiem. Z tego powodu właśnie jego nadgarstek został przebity. Prezydent Gdańska zmarł w szpitalu w miniony poniedziałek. Lekarze przeprowadzili wielogodzinną operację, jednak po niej Adamowicz nie oddychał samodzielnie. Finalnie, zmarł w wyniku zatrzymania krążenia.
Brutalny atak na prezydenta Gdańska będzie miał głośny finał w sądzie. Podczas spotkania z dziennikarzami prokuratura zaznaczyła, jakie są następne kroki w sprawie Stefana W.
- Biegli otrzymają dokumentację medyczną, jaką zgromadziła prokuratura, dotyczącą stanu zdrowia psychicznego podejrzanego - powiedziała Wawryniuk.
Śledczy gromadzą dokumentację, która ma na celu porównać poprzednie doniesienia o problemach psychicznych mężczyzny. W mediach, nieoficjalnie pojawiła się informacja, świadcząca o tym, że mężczyzna miał stwierdzoną schizofrenię.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:
- Gromadziliśmy dokumentację dotyczącą pobytu Stefana W. w więzieniu. Teraz czekamy na przeprowadzenie kolejnego badania, na opinię sądowo-psychiatryczną. Dzisiaj powołaliśmy biegłych - powiedziała Wawryniuk.
Stefan W. będzie poddany jednorazowemu badaniu psychiatrycznemu. Powołani biegli będą, w ocenie sądu, działać już w najbliższych dniach. Dla Prokuratury w Gdańsku wyjaśnienie wszelkich okoliczności śmierci Pawła Adamowicza stało się priorytetowe.
O dalszych okolicznościach, które będą miały wyjaśnić sprawę, urzędnicy będą informować na bieżąco. Śledztwo będzie monitorowana zarówno przez lokalnych urzędników, jak i przez premiera Mateusza Morawieckiego.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
 
  1. Robert Janowski ma ostatni apel do Owsiaka. Wyciska łzy z każdego
  2. Lech Wałęsa właśnie ZABRONIŁ odejść Jurkowi Owsiakowi!
  3. List córki Owsiaka wyciska łzy z oczu! Każdy powinien go przeczytać
  4. Jak wygląda córka Barbary Kurdej-Szatan? Jest niewiarygodnie podobna do mamy
  5. Gdzie mieszka Dorota Wellman? Kiedyś był to blok na warszawskim Ursynowie, a teraz…
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News