Paweł Adamowicz PRZEŻYŁ operację. Szacun dla lekarzy, niesamowity wyczyn

Paweł Adamowicz PRZEŻYŁ operację. Szacun dla lekarzy, niesamowity wyczyn

Paweł Adamowicz przeżył! Operacja zakończyła się sukcesem, aczkolwiek była okupiona wielką walką specjalistów, którzy uratowali życie prezydenta Gdańska. Wielki szacun dla lekarzy! Niestety jego stan nadal jest ciężki, a o wszystkim zadecydują najbliższe godziny. 

Paweł Adamowicz został dziś zaatakowany podczas finału WOŚP w Gdańsku przez kryminalistę, który opuścił więzienie. Nożownik zadał prezydentowi miasta ciosy, które zagroziły jego życiu.

Paweł Adamowicz przeżył operację

Paweł Adamowicz przeżył operację. Lekarze walczyli o jego życie przez 5 godzin. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że operacja była bardzo ciężka, ponieważ doszło do uszkodzenia aorty. Podczas operacji konieczna była ponowna reanimacja. Po raz pierwszy reanimowano prezydenta Gdańska po brutalnym ataku nożownika na scenie podczas Światełka do Nieba. Podczas operacji przetoczono mu 41 jednostek krwi. Gdy lekarze pojawili się na konferencji prasowej, zostali nagrodzeni owacjami. Paweł Adamowicz był w rękach najlepszych specjalistów, którzy zrobili wszystko, by uratować jego życie podczas trwającej 5 godzin operacji.

Stan jest ciężki

Niestety stan polityka wciąż jest ciężki. Podczas konferencji prasowej dowiedzieliśmy się, że odniósł obrażenia serca, narządów jamy brzusznej oraz przepony. - Pacjent żyje. Operacja trwała 5 godzin. Stan jest bardzo, bardzo ciężki: poważna rana serca, rana przepony, rany wewnątrz jamy brzusznej. O wszystkim zadecydują najbliższe godziny - powiedział dr Tomasz Stefaniak. Paweł Adamowicz będzie dalej walczył o życie. Pod szpitalem zbierają się tłumy dziennikarzy oraz sympatyków prezydenta Gdańska. Od godziny 7 w Centrum Krwiodawstwa  mnóstwo ludzi będzie oddawać krew.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Wszyscy wierzą, że politykowi uda się wrócić do zdrowia. O wszystkim zadecydują najbliższe godziny, ale wszyscy zebrani pod szpitalem oraz obserwujący sytuację w mediach społecznościowych mają nadzieję, że finał dramatycznej historii będzie pozytywny. Przed szpitalem zebrani są liczni dziennikarze oraz sympatycy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jednakże, lekarze ogłosili, że dziś w nocy nie będzie już konferencji prasowych. Na kolejne informacje na temat poważnego stanu zdrowia włodarza Gdańska będziemy musieli poczekać do rana. Wciąż nie znamy również bardziej szczegółowych motywów zamachu na życie prezydenta. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 
  1. Ile waży Doda? Gwiazda jest szczuplutka i lekka jak piórko!
  2. Po 10 latach spotkał ją najgorszy dramat. Wyrazy wsparcia dla Anny Muchy
  3. Europa reaguje na atak na Adamowicza. Piękne słowa Timmermansa PO POLSKU
  4. Aukcje WOŚP. Wiemy, którzy celebryci zebrali najwięcej pieniędzy dla Orkiestry
  5. Nie uwierzycie jak 27 lat temu wyglądał Owsiak. Wtedy zaczynał Orkiestrę
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News