Paweł Adamowicz przepięknie upamiętniony. Chwytający za serce gest na oczach milionów Polaków

Paweł Adamowicz przepięknie upamiętniony. Chwytający za serce gest na oczach milionów Polaków Źródło: .

Paweł Adamowicz, choć zmarł już kilka miesięcy temu, nadal jest żywy w sercach Polaków. Świadczy o tym przepiękny hołd, jaki został złożony prezydentowi Gdańska. To, co się wydarzyło, wzruszy każdego.

Paweł Adamowicz za życia robił wszystko, by ulepszać życie gdańszczan. Przyglądał się każdej dziedzinie ich życia, aby wiedzieć, gdzie najpilniej potrzebna jest pomoc. Nie ignorował niczego, co mogłoby mieć wpływ na poprawę ich codzienności. Za to, co zrobił dla miasta, został mu właśnie oddany wzruszający hołd na oczach milionów. Niesamowicie wzruszająca i rozrywająca serca chwila. 

Paweł Adamowicz byłby dumny. Został upamiętniony w wyjątkowy sposób

Dla większości mieszkańców Gdańska nie było tajemnicą, że Paweł Adamowicz był wielkim fanem sportu. Kibicował zwłaszcza Lechii Gdańsk, która była szczególnie bliska jego sercu. Podczas swojej kadencji dołożył wszelkich starań, aby biało-zieloni znów zaczęli odnosić sukcesy. Starał się także wspierać piłkarzy podczas meczów, na których bardzo często stawiał się osobiście.

Między innymi dzięki jego wieloletniej działalności, klub z Gdańska mógł świętować widowiskowe zwycięstwo na Stadionie Narodowym. Sportowcy walczyli z Jagiellonią Białystok, z którą wygrali 1:0, zdobywając tym samym Puchar Polski. To wielkie osiągnięcie ucieszyło gdańszczan - zaczęli hucznie świętować zwycięstwo Lechii.

Mogłoby się wydawać, że w chaosie i radości, jakie zapanowały po wygranym spotkaniu, nikt nie będzie pamiętał o wkładzie Pawła Adamowicza w sukces drużyny. Stało się jednak inaczej, a pamięć o prezydencie Gdańska została przepięknie uhonorowana.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To upamiętnienie prezydenta Gdańska wzruszyło większość Polaków. Piękny gest trenera

Po wspaniałym zwycięstwie Lechii odbyła się konferencja prasowa, podczas której trener drużyny, Piotr Stokowiec, postanowił zaskoczyć wszystkich zebranych. To, co powiedział, jest niezwykle poruszające.

- Ten puchar chciałbym w imieniu drużyny zadedykować nieżyjącemu Pawłowi Adamowiczowi. On kochał ten klub. Myślę, że może być dumny z tej drużyny, tak samo jak ja jestem z moich piłkarzy. Pan Paweł na pewno cieszy się z tego trofeum najbardziej, jest dumny z tej drużyny. Myślę, że cały Gdańsk jest dumny z Lechii, a świętej pamięci Paweł Adamowicz to historia Lechii i Gdańska - powiedział.

Oświadczenie Piotra Stokowca stanowi piękny hołd dla tragicznie zmarłego polityka. Paweł Adamowicz był wielkim kibicem Lechii i zwycięstwo na pewno sprawiłoby mu wiele radości. Dedykacja tak ważnego sukcesu właśnie jemu zapewne wiele znaczy także dla rodziny 53-latka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 44-letnia gwiazda po porodzie pokazała się w bikini. Wygląda obłędnie
  2. Krystyna Pawłowicz w młodości była naprawdę ładna. Jak posłanka wyglądała kiedyś?
  3. Barbara Kurdej-Szatan znowu popłynęła na imprezie? Do sieci trafiły zdjęcia
  4. TVN zapowiada najgorszy kataklizm od lat. Niszczycielski cyklon uderzył w kontynent
  5. Rodowicz mieszka w 100-letniej willi, która ścina z nóg
  6. Rozpaczliwe informacje Polsatu. Z ciężarówki ciekła krew. Gdy policjanci podeszli, zamarli

Źródło: Fakt24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News