Są nowe informacje ws. pogrzebu Adamowicza. Znamy szczegóły

Są nowe informacje ws. pogrzebu Adamowicza. Znamy szczegóły

Paweł Adamowicz pogrzeb zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska odbędzie się już pojutrze. Rodzina i bliscy muszą liczyć się z tym, że na pożegnanie włodarza miasta przybędą tysiące gdańszczan i Polaków. Będzie to ważna chwila dla całego kraju, w którym nastanie żałoba narodowa.

Na sobotę władze Gdańska zaplanowały uroczysty pogrzeb Pawła Adamowicza. W poprzednią niedzielę Adamowicz został na finale WOŚP brutalnie zaatakowany nożem. Mimo wielogodzinnej operacji udało się jedynie przedłużyć życie prezydenta o kilkanaście godzin. Włodarz Gdańska zmarł w poniedziałek o godz. 14.

Paweł Adamowicz pogrzeb - szczegóły pożegnania prezydenta Gdańska

Gdańsk i cała Polska pogrążyła się w smutku i refleksji. Stolica Trójmiasta przygotowuje się na uroczyste pożegnanie prezydenta i ostatnią jego drogę... Oficjalny serwis miasta Gdańska aktualizuje szczegóły dotyczące uroczystości pożegnalno-pogrzebowych Pawła Adamowicza. Zaznaczmy, że uroczystości rozpoczęły się już dziś - uroczystą sesją rady miasta o godz. 15. Czytamy, że biorą w niej radni wszystkich kadencji gdańskiego samorządu od 1990 roku. Jest to wyraz ponadpolitycznej solidarności ze zmarłym tragicznie prezydentem. Już za chwilę, po godz. 17, w Europejskim Centrum Solidarności gdańszczanie będą mieli okazję zobaczyć trumnę z Pawłem Adamowiczem. Poza tym trudnym doświadczeniem będzie można wpisać się do specjalnej księgi kondolencyjnej. Komisarz Gdańska, a wcześniej zastępca Adamowicza Aleksandra Dulkiewicz powiedziała, że jest to symboliczne dla zmarłego prezydenta miejsce, które "powstało dzięki jego uporowi". DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: Z tego miejsca ma też wyruszyć kondukt żałobny. Ceremonię przewidziano na piątek, po godz. 17. Orszak z ciałem prezydenta przejdzie ustaloną trasą Gdańska, która uwzględnia ważne dla Adamowicza i jego rodziny miejsca. Prezydent zostanie pochowany w sobotę w Bazylice Mariackiej. Jak informuje z kolei oficjalny serwis miasta Gdańska, gdy trumna z ciałem prezydenta zostanie przeniesiona do Bazyliki Mariackiej z wieży kościoła św. Katarzyny zabrzmią chóralne dzwony. Inicjatorem powstania kilku z nich był sam prezydent Adamowicz. - Pan Prezydent Adamowicz był wielkim orędownikiem i promotorem gdańskich carillonów - przypomina Grzegorz Szychliński, prezes Polskiego Stowarzyszenia Carillonowego.ZOBACZ TAKŻE:
  1. „Adamowicz miał być prezydentem Polski. Ja na niego stawiałem”. Wałęsa nie ma wątpliwości
  2. Rozdzierające serce słowa żony i córki Adamowicza. Popłaczecie się po tym nagraniu
  3. Edytę i Czarka Pazurów dzieli 26 lat! Kim jest żona słynnego aktora?
  4. Ilona Felicjańska oskarża byłego męża o swoje uzależnienie! „Przemoc psychiczna i…”
  5. Wojciech Cejrowski haniebnie o śmierci Adamowicza. „Jakby zmarł Stalin”
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News