Wystawią ciało Pawła Adamowicza na widok publiczny

Wystawią ciało Pawła Adamowicza na widok publiczny

Paweł Adamowicz pogrzeb. Cała polska pogrążyła się w żałobie po tym, jak podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaatakowany został prezydent Gdańska. Mężczyzna w wyniku rozległych obrażeń zmarł, a już w sobotę wyprawiony zostanie mu pogrzeb. Wiemy, co stanie się z jego ciałem. Dla wielu osób może być to prawdziwy szok.

Paweł Adamowicz pogrzeb będzie miał niezwykle uroczysty. Na pożegnanie prezydenta wybierają się nie tylko najważniejsi politycy w kraju, ale przede wszystkim mieszkańcy Gdańska. Aby uniknąć tłumów w Kościele i na cmentarzu, władze miasta zdecydowały się postawić na ulicach miasta telebimy, na których obejrzeć będzie można transmisję z mszy świętej. Jak się okazuje, szansę na ostatnie pożegnanie mieszkańcy będą jednak mieli już dużo wcześniej, niż w dniu pogrzebu.

Nie żyje Paweł Adamowicz. Pogrzeb odbędzie się w sobotę

Paweł Adamowicz przez wiele godzin walczył o życie w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, gdzie otoczony był opieką najlepszych specjalistów. Niestety, tej niezwykle nierównej walki nie udało mu się wygrać. Wszyscy wiedzą już, że pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę, jednak niewiele osób wie o tym, co stanie się z ciałem polityka. Dziś odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięła zastępczyni Pawła Adamowicza oraz jego rzeczniczka. Kobiety poinformowały, że pogrzeb zorganizowany będzie przez miasto Gdańsk przy współudziale rodziny. Poza informacjami o pogrzebie, pojawił się też komunikat o możliwości pożegnania się z mężczyzną wcześniej. Jak się okazuje, trumna z ciałem prezydenta będzie wystawiona przez 24 godziny, w ciągu których będzie można zobaczyć się z nim po raz ostatni.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Trumna z prezydentem wystawiona dla mieszkańców

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się 19 stycznia o godzinie 12:00. Zanim to jednak nadejdzie, mieszkańcy oraz inne osoby związane z prezydentem będą mogły pożegnać go w Europejskim Centrum Solidarności, gdzie wystawiona będzie trumna z jego ciałem. Włodarz miasta będzie tam od czwartku 17.01 od godziny 17:00, aż do piątku 18.01 do godziny 15.00. Następnie trumna zostanie przetransportowana do Bazyliki Mariacki, gdzie w sobotę odbędzie się msza żałobna. Rodzina prezydenta prosi o to, aby nie kupować zniczy oraz kwiatów. Zamiast tego proszą o datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz wskazane przez nią hospicjum. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Kora przeżyła KOSZMAR w dzieciństwie. Trauma odbiła się na jej dorosłym życiu
  2. Pola Raksa nigdy nie zaznała szczęścia w miłości. Jej mąż zdradził ją w NAJGORSZY sposób
  3. Otworzycie oczy szeroko ze zdumienia. Zaskakujące fakty o grobie Pawła Adamowicza
  4. Wielki gwiazdor polskiej telewizji jest śmiertelnie chory. Druzgocące informacje
  5. IMGW wydało ostrzeżenia dla niemal całego kraju. Czekają nas śnieg, zamiecie i oblodzone drogi
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News